Z jakimi problemami borykają się urzędy pracy?
Od dawna wiadomo, że urzędy pracy nie radzą sobie z wyznaczonymi obowiązkami. Wskazanie miejsca pracy dla bezrobotnych jest trudne, a dodatkowe szkolenia nie zawsze są potrzebne. Jakie modyfikacje muszą zostać wdrożone w urzędach pracy?
Na początek warto wyjaśnić, że w Polsce funkcjonują 343 Powiatowe Urzędy Pracy, które próbują walczyć z problemem biedy i bezrobocia. Często próby te są nieudolne, a oferowane czynności adekwatne.
Przede wszystkim brakuje wykształconych urzędników, doradców zawodowych i wykładowców, którzy skutecznie wpłyną na rozwój zawodowy każdego petenta, przedstawią ciekawe i przydatne kursy, wybiorą płatny staż będący wstępem do pracy w zawodzie.
Dość ważne jest zbudowanie schematu działania dla osób bez zatrudnienia, które nie posiadają minimalnych ambicji, a do rejestru wpisały się, aby posiadać ubezpieczenie. Wedle szacunków to ponad pół miliona osób.
Podsumowując, urzędy pracy wykorzystują przestarzałe metody, które nie dają efektów. Starają się wesprzeć bezrobotnych, ale jest to wsparcie doraźne, które na dłuższą metę okazuje się nieskuteczne. Aktualny system wymaga zdecydowanej przebudowy i dużych środków finansowych.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Dlaczego firmy organizują bankiety?
Wzorowe kontakty z klientami i partnerami to standard prowadzenia rzetelnej działalności gospodarczej. Wśród wypadów integracyjnych, życzeń świątecznych i jubileuszowych są także bankiety i rozmowy towarzyskie. Są mile widziane głównie w
Komisja Europejska upraszcza przepisy dla firm
Obecnie przedsiębiorstwa otwierające swoją działalność powinny respektować prawa i przepisy krajowe oraz powinności i ustalenia UE. Niestety ilość ustaw jest ogromna, że tak naprawdę niemożliwe jest poznanie wszystkich i zastosowanie
Kiedy przyznaje się urlop postojowy?
Nieustający kryzys ekonomiczny oraz indywidualne problemy przedsiębiorców powodują, że ciężko utrzymać płynność materialną. Ciągłe opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzenia czy obniżone pensje to wynik niepewnych notowań giełdowych. Większość korporacji stosuje tzw.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!