Wszystko o reprezentacji spółki partnerskiej

Wszystko o reprezentacji spółki partnerskiej

Zgodnie z prawem spółka partnerska może być reprezentowana przez wszystkich członków. Dlatego też problemy do rozwiązania przekazywane są sprawiedliwie i załatwiane samodzielnie. Jest to rozwiązaniem wskazywane wielokrotnie, ale nie przymus i obowiązek. Czy jeszcze sposoby można wybrać, żeby spółka miała reprezentanta?

Aktualnie istnieje przynajmniej kilka opcji ustalania reprezentacji. Zazwyczaj to umowa spółki zatwierdza przedyskutowane zasady i obliguje wskazane osoby do wypełniania powierzonych obowiązków.

Po pierwsze znana jest zasada, wedle której każdy wspólnik może działać w imieniu spółki. Wtedy wszyscy mają takie same prawa. Czasami niektórzy członkowie nie dostają możliwości decyzyjnych na rzecz pozostałych lub wskazani kandydaci mają ograniczone zdolności.

Reasumując, o podziale funkcji szczegółowo mówi umowa, która powstaje podczas zakładania działalności gospodarczej. Paragrafy w niej zawarte mogą być modyfikowane tylko z ważnych przyczyn, np. dotychczasowy reprezentant umarł. W pozostałych sytuacjach trzeba stosować przepisy wprowadzone na początku.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Kiedy pracownik może wyjść na papierosa?
Next Treść umowy o pracę - wymagania i uwagi

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Dokumenty ważniejsze niż nam się zdaje

Aby firma mogła funkcjonować sprawnie i przynosić zyski, należy przyjąć odpowiednią strategię działania. Biorąc pod uwagę to, że każdego dnia mamy do czynienia z całą masą papierów, które okazują się

Wiadomości 0 Comments

Czym charakteryzuje się Krajowa Rada Notarialna?

W zgodzie z obowiązującymi przepisami Krajowa Rada Notarialna została powołana, aby reprezentować wszystkich notariuszy polskich na szczeblu krajowym. Oprócz tego ma zadania dodatkowe, które zostały narzucone w momencie jej budowania.

Wiadomości 0 Comments

Zadłużeni we frankach lepiej radzą sobie z terminową spłatą rat niż kredytobiorcy w złotych

W sektorze bankowym jest ok. 540 tys. aktywnych umów kredytowych we frankach szwajcarskich. Sytuacja na rynku walutowym daje się we znaki frankowiczom, chociaż – jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowych

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply