Wszystko o naliczaniu opłat komorniczych

Wszystko o naliczaniu opłat komorniczych

Już jakiś czas duża część osób ma duże problemy materialne. Realia nie są łatwe, a sytuacja gospodarcza nadal się pogarsza. Niektórzy zaciągnęli kredyty, inni kupują na raty lub pożyczają od rodziny. Jeśli spłacanie nie zakończy się pomyślnie konieczne będzie rozpoczęcie postępowania egzekucyjnego i pobrania opłat komorniczych. Ile w tym momencie wynoszą?

W zgodzie z przepisami wysokość opłaty komorniczej nie może przewyższać 5% kwoty, którą udało się odzyskać. Należy jednak wiedzieć, że gdy środki nie zostały ściągnięte, opłata nie jest pobierana. Inaczej mówiąc, tylko efektywna interwencja może zostać wynagrodzona.

Opłata komornicza jest regulowana przez wierzyciela, który przekazał pieniądze i wciąż czeka na zwrot. Oczywiście im większa kwota została udostępniona, tym wyższa prowizja za działania komornicze.

Jeśli zadłużony nie spłaci zadłużenia, wtedy rozpoczyna się proces przymusowego odbierania należności. Zazwyczaj sprzedawane są wartościowe rzeczy, akcje, papiery wartościowe, a w najgorszych przypadkach domy, działki budowlane oraz grunty rolne.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Ze SKOK Ubezpieczenia bezpiecznie przez cały rok
Next Kiedy powinna być gotowa ocena pracownicza?

You might also like

Wiadomości 1Comments

Co należy do obowiązków komandytariusza?

Wśród różnych spółek funkcjonujących w kraju dużym zainteresowaniem cieszy się spółka komandytowa. Powoływana jest do życia na podstawie umowy w postaci aktu notarialnego. W jej skład wchodzą członkowie, którzy w

Wiadomości 9 komentarzy

Ekspansja zagraniczna. Aspekty prawne – gdzie szukać pomocy?

W poprzednim artykule omawialiśmy aspekty związane z podjęciem decyzji o rozpoczęciu eksportu. Analiza dotychczasowej działalności, pytanie o pozycję na rynku krajowym, określenie mocnych i słabych stron firmy oraz opracowana strategia w

Wiadomości 0 Comments

Resort rolnictwa wprowadza zmiany umożliwiające przekazanie pomocy większej liczbie gospodarstw

Według puławskiego Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa nie ma w kraju zagrożenia suszą rolniczą. Niektóre gminy wciąż odczuwają jednak skutki suchego maja i czerwca. Tam plony mogą być nawet o 20 proc. niższe niż średnia

1 Comment

  1. Jula
    16 września, 14:44 Reply
    Już jakiś czas duża część osób ma duże problemy materialne. Realia nie są łatwe, a sytuacja gospodarcza nadal się pogarsza i nie ma żadnej szansy na poprawę.

Leave a Reply