Wszystko o kontraktach socjalnych

Wszystko o kontraktach socjalnych

Każdy pracownik socjalny posiada całą listę obowiązków koniecznych do wypełnienia w okresie swojej pracy zawodowej. Wśród wielu jest pomoc biednym i niesamodzielnym rodzinom, znalezienie wyjścia z ciężkiej sytuacji życiowej oraz uzyskanie środków na rzecz potrzebujących. Czy kontrakt socjalny może pomóc w osiągnięciu omówionych celów? W jaki sposób jest podpisywany?

Po pierwsze trzeba powiedzieć, że kontrakty socjalne stosuje się pomiędzy pracownikiem MOPSu lub PCPR a potrzebującym. Mają działać pozytywnie, zmieniać sytuację zawodową, finansową oraz osobistą obywatela.

Fundamentalnym celem kontraktu jest uzyskanie wstępnych ustaleń. Łatwo je osiągnąć, ale konieczne jest odpowiednie podejście, ciężka praca, wiele motywacji oraz chęć wdrożenia zmian. Pracownik przedstawia możliwości, oferty zatrudnienia, punkty pomocy osobom uzależnionym oraz inne rozwiązania prowadzące do stabilizacji i poprawnej sytuacji.

Oczywiście kontrakt socjalny funkcjonuje i może być opracowywany w ściśle określonym czasie. Dlatego też obie strony dostają kilka miesięcy lub tygodni na całkowitą przebudowę systemu wartości potrzebującego, zmianę myślenia oraz rozwiązanie wielu problemów, które są przeszkodą w zdobyciu wymarzonych postanowień.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Treść umowy o pracę - wymagania i uwagi
Next W jakich miejscach odtwarzanie muzyki jest płatne?

You might also like

Pomoc Społeczna 0 Comments

Jakie zmiany czekają pracowników socjalnych w 2015?

We wszystkich Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej funkcjonuje co najmniej kilku pracowników socjalnych. W zgodzie z ustaleniami w przyszłym roku zmienią się zasady wykonywania obowiązków oraz harmonogramy wsparcia dla rodzin. Jakie

Pomoc Społeczna 2 komentarze

Jak powinna wyglądać zbiórka publiczna?

Przeprowadzenie zbiórki publicznej jest możliwe i zgodne z prawem po wypełnieniu kilku istotnych warunków. Wszystkie przepisy zostały zatwierdzone jeszcze przed II wojną światową i obowiązują do dzisiaj w podobnej formie.

Pomoc Społeczna 1Comments

Mieszkania zastępcze dla bezdomnych

Każda osoba bezdomna może starać się o mieszkanie (pomieszczenie zastępcze) w ramach pomocy od miasta. Jest to podstawowe zadanie instytucji gminnych i powinno być realizowane zgodnie z zapotrzebowaniem. Istnieją przypadki,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply