Wszystko o dodatku zmianowym
Obowiązkiem każdego kierownika jest wypłacanie zatrudnionym umownego wynagrodzenia oraz dodatkowych pieniędzy związanych z wypełnianiem niestandardowych czynności. W momencie podjęcia nietypowych zadań można liczyć na większą pensję. Wśród różnych dopuszczalnych premii na uwagę zasługuje dodatek zmianowy. Czym się charakteryzuje? Dla kogo jest wyznaczany?
Na początku warto wyjaśnić, że zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce można wypłacać dodatki funkcyjne w związku z zajmowanym stanowiskiem, stażowe, za znajomość języków, za przebywanie w niezdrowych warunkach oraz zmianowy.
Ostatni z wymienionych powyżej obejmuje pracowników, którzy pracują w systemie zmianowym. Innymi słowy wypłacany jest, jeśli godziny zatrudnienia są różne i często utrudniają normalne funkcjonowanie. Omawiany dodatek ma stanowić nagrodę za straty godzinowe oraz pozostałe problemy.
Wielkość świadczenia w dużej mierzy zależy od posiadanego stanowiska oraz ilości przepracowanych godzin na nocnej zmianie.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Jak obliczyć pensję pracownika?
Każdy pracownik przyjęty na podstawie umowy powinien dostawać wynagrodzenie. Powinno odpowiadać wypełnianym obowiązkom oraz liczbie przepracowanych godzin. Czy istnieje specjale wskazania, które rozstrzygają o wysokości pensji dla zatrudnionego? Po pierwsze
Płaca osób na państwowych stanowiskach
Kwotę zarobku pracowników strefy pieniężnej Polski określa się na podstawie innych zasad, niż w kwestii standardowych porozumień o prace w indywidualnych zakładach pracy. Opisane wypłaty podlegają pod określone układy zbiorowe.
Wynagrodzenie dla pracownika pracującego na dwóch stanowiskach pracy
Każdy, kto pracował w korporacji lub większej firmie wie, że prócz obowiązków wynikających z umowy o pracę (lub innej) musiał spełniać dodatkowe zadania, lecz nie dostawał za to bonusowego wynagrodzenia.
1 Comment
akcentt
31 stycznia, 11:35