Wszystko na ostatnią chwilę?

Wszystko na ostatnią chwilę?

Typowe wśród Polaków jest powiedzenie : „Co masz zrobić dziś, zrób jutro”. W większości przypadków wynika to z przekonania, iż lepiej przeanalizować problem ściśle, zanim zacznie się podejmować kroki. Czy rzeczywiście ten sposób postępowania jest bezpieczny?

Jeśli zwłoka w aktywnym działaniu spowodowana jest rzetelną intencją analizy działań i ich możliwych przyszłych konsekwencji, wszystko wydaje się być rozsądne. Najczęściej jednak czas rozmyślań to ucieczka przed rozwiązaniem problemów i nadzieja, że wszystko samo się ułoży. Nieprzyjemności pojawiają się , gdy zignorujemy przestępstwo prawne uczynione przez nas.

W momencie procesu sądowego zazwyczaj potrzebujemy pomocy adwokata, którego nie odnajdziemy w sekundę przed rozprawą. Trzeba o tym pamiętać wcześniej. Dodatkowo należy mieć na uwadze, iż adwokat potrzebuje czas, by dokładnie zapoznać się z naszą sytuacją i móc nas efektywnie wytłumaczyć.

Daty są tu istotne. Nie stawienie się na rozprawę w znanym czasie, powoduje sporządzenie wyroku bez naszej ingerencji. Czasami sąd nakazuje areszt dla przestępcy, który nie zjawił się w sądzie.

Należy pamiętać daty terminów składania wniosków i odwołań, szczególnie w sprawach prawnych. Pominięcie dat może zabrać nam linie obrony, uzyskanie zadośćuczynienia, czy innych tytułów, do których mieliśmy prawo przed przedawnieniem.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

Previous Kto reprezentuje spółkę jawną?
Next Jakie stosunki powinny nas łączyć z szefem?

You might also like

Handel obwoźny a podatki

Obecnie ogromną popularnością cieszy się handel obwoźny, czyli mobilna sprzedaż produktów i usług. Zazwyczaj to sprzedawca przyjeżdża do zainteresowanego klienta lub puka do drzwi wszystkich lokatorów osiedla, aby przedstawić swoją

Jak wysoką grzywnę może wystawić inspektor pracy?

Najczęściej praktykowaną reakcją inspektorów pracy na wykryte wykroczenie jest nałożenie na pracodawcę mandatu. Wychodzą oni z założenia że nakładanie kar w postaci mandatów jest bardziej skuteczne niż długotrwałe postępowanie sądowe.

Praca 0 Comments

Kiedy można mówić o sporze zbiorowym?

Nie zawsze kontakty przełożonymi z podwładnymi są dobrze. Zdarzają się sytuacje, kiedy dochodzi do niechcianych kłótni, różnicy zdań i problemów w wykonywaniu powinności zawodowych. W takim przypadku można mówić o

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply