W jakim celu tworzy się kapitał rezerwowy?

W jakim celu tworzy się kapitał rezerwowy?

Wiele przedsiębiorstw i korporacji w Polsce notuje ogromne kłopoty finansowe. Nie powinien zatem dziwić fakt, że od niedawna popularne jest otwieranie kapitału rezerwowego. Ma uchronić działalność przed ewentualną upadłością lub kryzysem ekonomicznym. Czy rzeczywiście warto pomyśleć o kapitale rezerwowym? Dlaczego jest tworzony?

Kapitał rezerwowy tworzony jest na podstawie umowy spółki lub wstępnych negocjacji właściciela. Zazwyczaj środki potrącane są z przychodów lub ustalonych wpłat wszystkich wspólników. Oczywiście warunki przekazywania środków (jednorazowa wpłata, częstotliwość, powody oraz termin wnoszenia środków) powinny zostać dokładnie omówione i wprowadzone w życie.

Niejednokrotnie kapitał rezerwowy przeznaczany jest na uregulowanie możliwych strat bilansowych, inwestowanie, nawiązywanie korzystnej współpracy lub inne czynności biegnące do poprawy kondycji finansowej.

Prawem każdej spółki jest modyfikowanie ustaleń związanych z dopłatami. Oznacza to, że w momencie pogorszenia się sytuacji wpłaty będą podwyższane, a po poprawie obniżone.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Wszystko o topgradingu
Next W jaki sposób ubezpieczyć biuro rachunkowe?

You might also like

Kto powinien przeprowadzić spotkanie biznesowe?

Każda szanująca się firma, która przyjmuje wielu pracowników musi organizować cykliczne spotkania biznesowe. Są niezbędne do dobrego funkcjonowania korporacji, usuwania błędów i niwelowania problemów. Jakie tematy omawia się na zebraniach?

Jakie stosunki powinny nas łączyć z szefem?

W zawodzie spotykamy ludzi o różnych cechach charakteru i osobowościach. Jedni z nich zaczynają być szybko naszymi przyjaciółmi, z innymi nie potrafimy się tak sprawnie porozumieć. W związku z budowaniem

Zatory finansowe – jak sobie z nimi radzić?

W związku z załamaniem gospodarczym część małych i średnich przedsiębiorstw boryka się z zatorami płatniczymi. Kłopoty finansowe dotknęły także duże i nowoczesne korporacje. Czym charakteryzują się zatory finansowe? Jak właściciele

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply