W jakich przypadkach należy się zasiłek wyrównawczy?

W jakich przypadkach należy się zasiłek wyrównawczy?

W grupie wielu świadczeń działających od dawna na terenie Polski wymienić należy również zasiłek wyrównawczy. Skierowany jest do podwładnych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Zanim jednak go uzyskają muszą zrealizować kilka istotnych spraw. Jak przekazuje się zasiłki wyrównawcze?

Po pierwsze trzeba wyjaśnić, że zasiłek wyrównawczy przysługuje pracobiorcom, którzy muszą przechodzić ćwiczenia rehabilitacyjne i z tego względu otrzymują wynagrodzenie niższe niż zazwyczaj.

Wówczas nadprogramowe środki finansowe stabilizują pensję i powodują, że wysokość wypłaty powraca do standardowej kwoty. Aczkolwiek zanim uruchomione zostają procesy służące stabilizowaniu wynagrodzenia trzeba podjąć pewne działania.

Po pierwsze należy pokazać lekarskie oświadczenie o stanie zdrowia, skierowanie na rehabilitację oraz potwierdzenie przyjęcia przez samego pracodawcę. Jeśli wynik okaże się dodatni ZUS naliczy zasiłek od momentu rozpoczęcia leczenia.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czy ubezpieczenie wypadkowe jest przydatne?
Next Co nowego w praktykach studenckich?

You might also like

Zasiłki 0 Comments

W jakich sytuacjach pracownicy nie otrzymują świadczenia chorobowego?

Wynagrodzenie chorobowe to środki należne pracownikom, którzy z powodu choroby nie mogą pracować zawodowe bądź muszą zostać odseparowani tytułem wyleczenia dolegliwości zagrażającej innym osobom. Podwładny, który nie ma prawa do

Zasiłki 0 Comments

Komu przysługuje zasiłek wyrównawczy?

Zwykle o zasiłek wyrównawczy ubiegają się pracownicy, którzy w konkretnym miesiącu uzyskali niższe wynagrodzenie z powodu nieobecności w pracy. Jakie sytuacje kwalifikują się do zasiłku? Kiedy zatrudniony na prawo do

Zasiłki 0 Comments

Jak ubiegać się o świadczenie wyrównawcze?

Celem wypłacania zasiłku wyrównawczego jest, jak sama nazwa wskazuje, wyrównanie wynagrodzenia, które zostało zmniejszone w związku z kłopotami zdrowotnymi. Należy jednak wskazać sytuacje, w których świadczenie nie powinno zostać wypłacone.

1 Comment

  1. akcentt
    31 stycznia, 11:33 Reply
    Zasiłek wyrównawczy może i jest dostępny, ale mało kto wie, że ten zasiłek jest ciężko uzyskać.

Leave a Reply