W jakich firmach wymaga się stosowania konkretnego stroju?
W ostatnich latach zdecydowanie zmieniło się podejście dużych przedsiębiorstw do sprawy ubioru. Każda firma przygotowuje odrębne regulaminy dotyczące konkretnych kolorów ubrań, krojów i zestawiania różnych części garderoby. Czasami przedsiębiorstwa finansują markowe stroje, żeby zadbać o wygląd i renomę działalności. Jak zmieniła się sytuacja polskich pracowników w kwestii ubioru do pracy?
W rzeczywistości dopasowanie stroju do okazji zależy od indywidualnych przekonań lub ustaleń narzuconych przez pracodawcę. Jeszcze parę lat temu każdy kupował stroje na własną rękę i przychodził na zawodowe spotkania w zgodzie z własnym wyczuciem.
Jednak wraz z przybywaniem młodych firm i rozwojem już funkcjonujących wybór dresscodu stał się jedną z ważniejszych spraw dla przedsiębiorstwa. Według badań prowadzonych ostatnio Polacy przywiązują coraz większą wagę do zawartości własnej garderoby oraz inwestują w lepsze jakościowo i gatunkowo ubrania.
Pod największych ostrzałem znajdują się doradcy finansowi, prawnicy, pracownicy banku, reprezentanci większych firm i korporacji. Wymaga się od nich nienagannej prezencji i dobrych manier. Kobiety powinny ubierać się skromnie (zwykle garsonka, żakiet, biała koszula, stonowane spodnie lub spódnica), nie odkrywać nóg i dekoltu oraz nosić małą biżuterię i prawie niewidoczny makijaż. Natomiast mężczyźni zobowiązani są do wybierania garnituru, dobrze skrojonych koszul i dyskretnych dodatków (bardzo drogi zegarek nie zawsze robi dobre wrażenie).
W coraz bardziej popularny trend włączają się również Polacy. Wcale nie odstają od pracowników w pozostałych krajach europejskich i umieją ubrać się stosownie do spotkania. Dodatkowo wykazują się dużą intuicją i dystansem w dobieraniu najlepszej garderoby.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czy kobiety powinny zajmować kierownicze posady?
Wiele lat funkcjonuje stereotyp, że perfekcyjnie na stanowiskach kierowniczych sprawdzają się panowie. To oni błyszczą wykształceniem, pewnością siebie, dużym zaangażowaniem i całą listą pozostałych umiejętności. Ostatnio pogląd ten stracił popularność.
Polacy zmieniają pracę dla pieniędzy
Aż 53% Polaków myśli o zmianie pracy z powodu zbyt niskiego poziomu swojego wynagrodzenia. Co trzeci pracownik zamierza szukać nowego pracodawcy, bo obecny nie daje mu możliwości samorealizacji, a 22%
Handel obwoźny a podatki
Obecnie ogromną popularnością cieszy się handel obwoźny, czyli mobilna sprzedaż produktów i usług. Zazwyczaj to sprzedawca przyjeżdża do zainteresowanego klienta lub puka do drzwi wszystkich lokatorów osiedla, aby przedstawić swoją
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!