W jakich firmach wymaga się stosowania konkretnego stroju?
W ostatnich latach zdecydowanie zmieniło się podejście dużych przedsiębiorstw do sprawy ubioru. Każda firma przygotowuje odrębne regulaminy dotyczące konkretnych kolorów ubrań, krojów i zestawiania różnych części garderoby. Czasami przedsiębiorstwa finansują markowe stroje, żeby zadbać o wygląd i renomę działalności. Jak zmieniła się sytuacja polskich pracowników w kwestii ubioru do pracy?
W rzeczywistości dopasowanie stroju do okazji zależy od indywidualnych przekonań lub ustaleń narzuconych przez pracodawcę. Jeszcze parę lat temu każdy kupował stroje na własną rękę i przychodził na zawodowe spotkania w zgodzie z własnym wyczuciem.
Jednak wraz z przybywaniem młodych firm i rozwojem już funkcjonujących wybór dresscodu stał się jedną z ważniejszych spraw dla przedsiębiorstwa. Według badań prowadzonych ostatnio Polacy przywiązują coraz większą wagę do zawartości własnej garderoby oraz inwestują w lepsze jakościowo i gatunkowo ubrania.
Pod największych ostrzałem znajdują się doradcy finansowi, prawnicy, pracownicy banku, reprezentanci większych firm i korporacji. Wymaga się od nich nienagannej prezencji i dobrych manier. Kobiety powinny ubierać się skromnie (zwykle garsonka, żakiet, biała koszula, stonowane spodnie lub spódnica), nie odkrywać nóg i dekoltu oraz nosić małą biżuterię i prawie niewidoczny makijaż. Natomiast mężczyźni zobowiązani są do wybierania garnituru, dobrze skrojonych koszul i dyskretnych dodatków (bardzo drogi zegarek nie zawsze robi dobre wrażenie).
W coraz bardziej popularny trend włączają się również Polacy. Wcale nie odstają od pracowników w pozostałych krajach europejskich i umieją ubrać się stosownie do spotkania. Dodatkowo wykazują się dużą intuicją i dystansem w dobieraniu najlepszej garderoby.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Ile trwa urlop macierzyński w Polsce?
Rząd Polski coraz częściej mówi o problemie niżu demograficznego w kraju. Aby młodzi rodzice mogli nie ponosić części kosztów związanych z opieką nad niemowlęciem, wydłużono okres wychowawczy. Od tego roku
Jak pracodawca podchodzi do rekrutacji?
Rekrutacja to wyjątkowo stresujący okres dla aplikującego, ale także pracodawcy. Szukanie rzetelnego i idealnego pracownika nie są takie proste. Aby znaleźć mądrego i wyszkolonego specjalisty trzeba przeprowadzać rozmowę kilkakrotnie. Jak
Jak nie pisać listu motywacyjnego?
List motywacyjny to sposób na autoprezentację i metoda dobrej promocji. Warto pamiętać, aby atrakcyjnie obudować informację i zainteresować przyszłego pracodawcę pomysłowością i kreatywnymi rozwiązaniami. Są jednak błędy, których popełniać nie
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!