Umyślne szkody pracownicze

Umyślne szkody pracownicze

Szkody powstałe podczas pracy z winy przełożonego, podlegają zwrotowi ze strony ponoszącego winę. Gdy pracownik odstąpił obowiązki z premedytacją, powinien zadośćuczynić powstałe straty w całości.

W sytuacji rzeczywistej straty właściciela firmy zaistniałej nieumyślnie, pracownik w większości sytuacji nie musi uiszczać w całości zobowiązań. Rozmyślne działania na uszczerbki fabryki nie dotyczą ulgowego traktowania.

Właściciel zakładu pracy jest zobowiązany do przedstawienia dowodów, na bzie których można określić kwotę krzywdy i ewentualną winę zatrudnionego. Jeśli zdobyty materiał pozwoli na określenie jednomyślnej winy pracownika, poniesie on wszystkie straty nieodłącznie z dochodami straconymi poprzez ten wypadek. Zdarzenie bez namysłu obarczone jest maksymalną grzywną w wysokości trzykrotności wynagrodzenia. Proces w sądzie trwa kilka miesięcy jeśli zatrudniony nie przyznaje się do przestępstwa i uparcie orzeka, iż nie miał wpływu na krzywdy zakładu pracy w sposób osobisty.

Podsumowując, biorąc pod uwagę nienależyte wykonie swoich obowiązków powinniśmy przemyśleć, czy tym manewrem nie zaszkodzimy tylko i wyłącznie własnej osobie. Prawo polskie chroni właścicieli zakładów pracy, którzy stają się ofiarą swoich współpracowników. Część wewnątrz zakładowych incydentów jest skutkiem nieuczciwej ingerencji konkurencji na jakość pracy konkretnych pracobiorców.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

Previous Czy przełożony może zmniejszać pensję?
Next Kto reprezentuje spółkę jawną?

You might also like

Jak obsłużyć awanturującego się klienta?

Najważniejszym zadaniem każdej sekretarki jest obsługiwanie klientów i zainteresowanych wspólnych interesów kontrahentów. Wiele rozmów odbywa się przez telefon, jednak od czasu do czasu zdarzają się bezpośrednie spotkania w biurze przedsiębiorstwa.

Praca 0 Comments

Kiedy pracownikowi należy się odprawa?

Kreowanie pozycji w firmie trwa latami, zdobywanie zaufania przełożonego jeszcze dłużej. Jednak wyspecjalizowany i wykształcony pracownik, z dużym doświadczeniem, na pewno jest niezbędny w każdej firmie. Nie zawsze przedsiębiorcę stać

Wszystko na ostatnią chwilę?

Typowe wśród Polaków jest powiedzenie : „Co masz zrobić dziś, zrób jutro”. W większości przypadków wynika to z przekonania, iż lepiej przeanalizować problem ściśle, zanim zacznie się podejmować kroki. Czy

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply