Umowa o pożyczkę
Według polskiego prawa każda pożyczka, która przekracza 500 zł powinna zostać sformalizowana w postaci pisemnej umowy. Jest to podstawowy warunek i możliwość na ewentualne odzyskiwanie pieniędzy. Jak dobrze napisać taką umowę i co w niej zawrzeć?
Prawda jest taka, że nie ma sztywnego wzoru umowy. Każdy może ją spisać według uznania i z zamieszczeniem niezbędnych dla siebie informacji. Niezmienne jest jednak to, że dane osobowe i kontaktowe obu stron muszą znaleźć się na dokumencie. Nie może również zabraknąć informacji i przedmiocie umowy czyli pożyczanej kwocie (cyfrowo i słownie). Na potwierdzenie zgody należy złożyć podpisy.
Ogromne znaczenie, szczególnie dla tego, który użycza pieniędzy, jest ustalenie sposobu spłaty pożyczonej gotówki. Może to być zwrot ratalny (np. do 10 każdego miesiąca po 50 zł) lub całość sumy (np. do 6 miesięcy od zawarcia umowy).
Umowa o pożyczkę może być zapisana w dowolnej formie, tzn. zapis komputerowy lub odręczny. To nie ma większego znaczenia. Najważniejsze jest to, że całe zdarzenie dokumentuje się i zapisuje na papierze.
Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net
You might also like
Sprawy odsetkowe
W sytuacji, gdy zalegamy ze spłata jakiegokolwiek świadczenia stajemy się dłużnikami. Ważny jest dla nas koszt ewentualnych odsetek, które są naliczane bez względu na straty wierzyciela. Z przepisu zawartego w
Czym jest umowa poręczenia?
Wielu wierzycieli, którzy udzielają kredytu, decyduje się na sporządzenie umowy poręczenia. Dokument ten daje gwarancję, że uzyskane pieniądze zostaną oddane przez poręczyciela w sytuacji, gdy zadłużony nie będzie w stanie.
Jakie umowy wykorzystuje deweloper?
Do podstawowych obowiązków dewelopera należy oferowanie nieruchomości oraz zdobywanie klientów i zawieranie umów. W zależności od rodzaju transakcji wybierane są inne dokumenty. Z jakich umów powinni korzystać deweloperzy? Zgodnie z
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!