Ulgi z tytułu pracy poza miejscem stałego zamieszkania

Ulgi z tytułu pracy poza miejscem stałego zamieszkania

Pracobiorcy decydujący się na podróż w ramach aktywności zawodowej mogą liczyć na dodatki pieniężne z tytułu rozłąki. Szczególnie obejmuje to rodziców, którzy na dłuższy termin opuszczają domy i dzieci.

Te dodatki pieniężne należą się pracownikom, którzy zgodzili się na czasową zmianę adresu miejsca wykonywania obowiązków zawodowych, gdy:

– ich obecny adres zatrudnienia zlokalizowany był w określonej miejscowości bądź dojeżdżanie tam każdego dnia było opłacalne,

– pracowali w odrębnym miejscu niż zameldowanie, jednakże dla pracy zamieszkali z rodziną w mieszkaniu opłacanym przez pracodawcę.

Na wysokość dodatkowych pieniędzy nie mają natomiast wpływu:

– wszystkie dni wolne w pracy,

– opuszczenie obowiązków firmowych,

– urlop, nawet ten bezpłatny,

– wycieczki służbowe,

– przebywanie w miejscu zamieszkania,

– pobyty w instytucjach zdrowia i zwolnienia z powodu złego stanu zdrowia.

W praktyce wysokość przelewanego dodatku rozłąkowego stanowi 95% sumy diety określonej dla każdego dnia w ramach podróży w sprawach biznesowych. Niejednokrotnie pieniądze z tego tytułu otrzymują żołnierze, politycy, funkcjonariusze celni i przedstawiciele krajowych sądów.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

Previous Czym zajmują się strażnicy miejscy?
Next Jakie prawa ma pracownik w zakresie wydania świadectwa pracy?

You might also like

Zarobki 0 Comments

Dodatki płacowe za pracę poza miejscem zamieszkania

Podwładny może oczekiwać na dodatki finansowe do podstawowego honorarium w sytuacji, gdy spełnia on swoje obowiązki służbowe poza miejscowością, w której mieszka. Jakie są regulacje prawne? Każda absencja w miejscowości

Zarobki 0 Comments

Obliczamy wynagrodzenie za część miesiąca

Nieobecności pracownika sprawiają, że zobowiązania nie są w pełni wykonywane, a sami pracownicy nie wyrabiają wszystkich etatowych godzin. W związku z tym przed skomplikowanym zadaniem staje sam pracodawca, który musi

Zarobki 0 Comments

Czy średnie wynagrodzenie wzrasta?

Analizując dane Głównego Urzędu Statystycznego w sektorze firm średnie honorarium było większe o 3% w porównaniu do ostatniego roku. Niestety przewidywania ekonomistów były zbyt optymistyczne, prognozowali bowiem wzrost o 3,7%.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply