Ulgi z tytułu pracy poza miejscem stałego zamieszkania

Ulgi z tytułu pracy poza miejscem stałego zamieszkania

Pracobiorcy decydujący się na podróż w ramach aktywności zawodowej mogą liczyć na dodatki pieniężne z tytułu rozłąki. Szczególnie obejmuje to rodziców, którzy na dłuższy termin opuszczają domy i dzieci.

Te dodatki pieniężne należą się pracownikom, którzy zgodzili się na czasową zmianę adresu miejsca wykonywania obowiązków zawodowych, gdy:

– ich obecny adres zatrudnienia zlokalizowany był w określonej miejscowości bądź dojeżdżanie tam każdego dnia było opłacalne,

– pracowali w odrębnym miejscu niż zameldowanie, jednakże dla pracy zamieszkali z rodziną w mieszkaniu opłacanym przez pracodawcę.

Na wysokość dodatkowych pieniędzy nie mają natomiast wpływu:

– wszystkie dni wolne w pracy,

– opuszczenie obowiązków firmowych,

– urlop, nawet ten bezpłatny,

– wycieczki służbowe,

– przebywanie w miejscu zamieszkania,

– pobyty w instytucjach zdrowia i zwolnienia z powodu złego stanu zdrowia.

W praktyce wysokość przelewanego dodatku rozłąkowego stanowi 95% sumy diety określonej dla każdego dnia w ramach podróży w sprawach biznesowych. Niejednokrotnie pieniądze z tego tytułu otrzymują żołnierze, politycy, funkcjonariusze celni i przedstawiciele krajowych sądów.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

Previous Czym zajmują się strażnicy miejscy?
Next Jakie prawa ma pracownik w zakresie wydania świadectwa pracy?

You might also like

Zarobki 5 komentarzy

Porozmawiajmy o podwyżce

Ilu z nas chciałoby, szczególnie obecnie, usłyszeć od swojego pracodawcy informację o przyznanej podwyżce? Jak wynika z Raportu Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu” – aż 75% pracowników oczekuje, że to szef

Zarobki 0 Comments

Wyższe dopłaty do pensji niepełnosprawnych

Od poprzedniego roku funkcjonują nowe reguły dotyczące dopłat do honorarium osobom niepełnosprawnym. Ustalenia te są dobre przede wszystkim dla tych, którzy mają przyznaną grupę inwalidzką. Podstawą do ustalenia wielkości wypłaty

Zarobki 0 Comments

Wynagrodzenie dla pracownika pracującego na dwóch stanowiskach pracy

Każdy, kto pracował w korporacji lub większej firmie wie, że prócz obowiązków wynikających z umowy o pracę (lub innej) musiał spełniać dodatkowe zadania, lecz nie dostawał za to bonusowego wynagrodzenia.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply