Rzetelna pomoc prawna w sieci – czy to możliwe?

Rzetelna pomoc prawna w sieci – czy to możliwe?

Każdy, kto korzystał w ostatnim czasie z porady prawnej zdaje sobie sprawę, ile kosztuje wynajęcie adwokata lub godzina u polecanego i zaufanego radcy prawnego. W związku z tym nie powinien dziwić fakt, że tak wiele osób szuka pomocy w internecie. Czy informacje znalezione w sieci są wiarygodne? Czy można wierzyć w wirtualne porady prawne?

Obecnie prosperuje przynajmniej kilka stron internetowych oraz forów, gdzie internauci wymieniają się wiedzą i poradami. Część dzieli się własnymi doświadczeniami, inni sami znaleźli rozwiązania w kodeksach i ustawach.

Należy jednak mieć świadomość, że nikt nie sprawdza kompetencji i kwalifikacji osób udzielających rad. Zdarzają się specjaliści ze świata prawniczego, jednak bardzo sporadycznie. Przeważają laicy lub tacy, którzy wiedzę zdobywają na własną rękę (analizują książki, wykorzystują internet).

Dużo bardziej bezpieczną i pewną metodą korzystania z pomocy prawnej jest umówienie się na spotkanie z prawnikiem. To gwarantuje profesjonalizm, sumienność oraz zapewnienie, że wszystkie informacje będą zgodne z prawdą. Należy przygotować się na duże wydatki, ponieważ w bardziej zawiłych sprawach nie skończy się na jednorazowej konsultacji.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Kto jest objęty ubezpieczeniem chorobowym?
Next Dlaczego firmy organizują bankiety?

You might also like

Pomoc prawna 0 Comments

Jakie powinności wypełnia Krajowy Rejestr Sądowy?

Już 12 lat funkcjonują zmienione zasady dotyczące pełnienia obowiązków przez Krajowy Rejestr Sądowy. Oznacza to, że ważność przejęły ulepszone przepisy oraz ustalenia, które powinny być przestrzegane. Zatem które obowiązki musi

Pomoc prawna 0 Comments

Jakie obowiązki należą do interwenienta?

Interwenient to osoba, która uczestniczy w procesie cywilnym. Zazwyczaj powodem dołączenia do sprawy jest osiągniecie konkretnego celu. Zgodnie z polskimi przepisami interwencja przyjmuje dwie formy. Jakie podziały spotykane są najczęściej?

Pomoc prawna 0 Comments

Które dokumenty potwierdzą zyski spółki?

Spółki kapitałowe (czyli także spółka z o.o.) są objęte opodatkowaniem dochodowym CIT. W związku z tym wszystkie zyski i straty powinny być rzetelnie księgowane, a koszty uzyskania przychodu właściwie dokumentowane.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply