Rzetelna pomoc prawna w sieci – czy to możliwe?

Rzetelna pomoc prawna w sieci – czy to możliwe?

Każdy, kto korzystał w ostatnim czasie z porady prawnej zdaje sobie sprawę, ile kosztuje wynajęcie adwokata lub godzina u polecanego i zaufanego radcy prawnego. W związku z tym nie powinien dziwić fakt, że tak wiele osób szuka pomocy w internecie. Czy informacje znalezione w sieci są wiarygodne? Czy można wierzyć w wirtualne porady prawne?

Obecnie prosperuje przynajmniej kilka stron internetowych oraz forów, gdzie internauci wymieniają się wiedzą i poradami. Część dzieli się własnymi doświadczeniami, inni sami znaleźli rozwiązania w kodeksach i ustawach.

Należy jednak mieć świadomość, że nikt nie sprawdza kompetencji i kwalifikacji osób udzielających rad. Zdarzają się specjaliści ze świata prawniczego, jednak bardzo sporadycznie. Przeważają laicy lub tacy, którzy wiedzę zdobywają na własną rękę (analizują książki, wykorzystują internet).

Dużo bardziej bezpieczną i pewną metodą korzystania z pomocy prawnej jest umówienie się na spotkanie z prawnikiem. To gwarantuje profesjonalizm, sumienność oraz zapewnienie, że wszystkie informacje będą zgodne z prawdą. Należy przygotować się na duże wydatki, ponieważ w bardziej zawiłych sprawach nie skończy się na jednorazowej konsultacji.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Kto jest objęty ubezpieczeniem chorobowym?
Next Dlaczego firmy organizują bankiety?

You might also like

Pomoc prawna 0 Comments

Jak wygląda leasingowanie gruntów?

Wśród właścicieli firm leasingowanie jest powszechne i bardzo popularne. Pozwala obniżyć wydatki, ale jednocześnie gwarantuje dobrą jakość i prawo używania wybranego obiektu. Jedną z metod racjonalizowania rozchodów jest leasing gruntów.

Pomoc prawna 0 Comments

Kiedy przedsiębiorca powinien kupić nową kasę fiskalną?

Co prawda wytyczne dotyczące kas fiskalnych obowiązują już kilka miesięcy, ale wciąż rodzą wiele wątpliwości i kontrowersji. Najwięcej protestów dotyczy konieczności zakupy nowego sprzętu. Jaka jest prawda? Czy właściciel firmy

Pomoc prawna 0 Comments

Bezpłatne poręczenie a dochód spółki

Według wprowadzonych jakiś czas temu przepisów poręczenie zadłużonej spółki bezpłatnie jest przychodem dla działalności samej w sobie. Oznacza to, że konieczne będzie opłacenie podatku dochodowego od osób prawnych. Jak wygląda

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply