PZU dostał zgodę na przejęcie Lietuvos Draudimas
9 października Litewska Rada Konkurencji wydała zgodę na przejęcie przez PZU SA spółki Lietuvos Draudimas, lidera na tamtejszym rynku ubezpieczeniowym. W procesie ubiegania się o zgodę, PZU zobowiązał się ograniczyć udziały rynkowe w części linii biznesowych do poziomu sprzed daty koncentracji. Realizacja warunków odbędzie się na zasadach wynegocjowanych przez PZU z Litewską Radą Konkurencji („odpowiednik UOKiK”).
– Finalizacja transakcji, której przedmiotem jest Lietuvos Draudimas, to kluczowy etap przejęcia polskich i bałtyckich aktywów od RSA Group. To także milowy krok w realizacji wieloletniej strategii Grupy PZU, która zakłada m.in. ekspansję międzynarodową w regionie – mówi Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU SA.
Litewska Rada Konkurencji wydała dzisiaj zgodę na transakcję. Jej elementem jest odchudzenie portfolio PZU SA o część biznesu PZU Litwa. PZU zobowiązał się do ograniczenia udziałów rynkowych w części linii biznesowych do poziomu sprzed daty koncentracji.
– Jesteśmy szczęśliwi z uzyskania ostatniej z wymaganych do przejęcia Lietuvos Draudimas zgód. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobra współpraca z litewskimi urzędami. Litewska Rada Konkurencji wykazała się dużym profesjonalizmem, otwartością i szybkością działania. Dzięki temu możemy szybko zamknąć transakcję i skupić się na rozwoju naszego biznesu w całym regionie państw bałtyckich – podkreśla Przemysław Dąbrowski, członek zarządu PZU SA.
Kupno Lietuvos Draudimas jest częścią tegorocznej transakcji przejęcia aktywów od brytyjskiej Grupy RSA. W ramach umowy opiewającej na 360 milionów euro, PZU SA przejmie lidera rynku ubezpieczeń direct w Polsce – Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz liderów rynków: litewskiego – Lietuvos Draudimas AB oraz łotewskiego – AAS Balta. Przedmiotem umowy jest także przejęcie biznesu estońskiej spółki Codan Forsikring A/S. Finalizacja ostatniej transakcji czeka na zgodę tamtejszych urzędów.
Materiał prasowy
You might also like
Ubezpieczenie turystyczne może nie zadziałać w Sylwestra
Dopiero skończył się jeden długi weekend, a wiele osób już zaczyna myśleć o następnym. Jeśli Nowy Rok planujemy spędzić za granicą, to powinniśmy pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia. Expander ostrzega
Co ma wpływ na wysokość odszkodowania?
Każdy przedsiębiorca działający na terenie kraju jest zobowiązany na bazie ustawy nabyć polisę ubezpieczeniową z tytułu wypadków w zakładzie pracy i chorób zawodowych. Pracownik poszkodowany w wypadku, który miał miejsce
Pomoc medyczna popularniejsza od komunikacyjnej
2,5 mln Polaków skorzystało w ubiegłym roku z usług assistance. To prawie o połowę więcej niż w 2014 roku. Coraz więcej osób wie też, czym jest assistance i kiedy może się przydać. Najchętniej korzystano z pomocy
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!