Portale społecznościowe a poszukiwanie zatrudnienia
W ciągu kilku lat media społecznościowe zdobyły całe mnóstwo wiernych fanów. Służą nie tylko do rozmów z rodziną i przyjaciółmi, ale również jako narzędzie porozumienia z ewentualnym pracodawcą. Czy stanowisko można zdobyć również w taki sposób?
Nie jest tajemnicą, że obecnie każdy chce pracować dla dobrego i rzetelnego pracodawcy. Procedura poszukiwania rozpoczyna się od pozyskania danych dotyczących konkretnej firmy oraz przeglądania konta na portalach społecznościowych.
Czasami można znaleźć dużo ciekawych i przydatnych informacji, które nie są rozpowszechnione w sieci. Najczęściej rekomendacje piszą dotychczasowi i obecni pracownicy oraz konsumenci i wspólnicy.
Jest naprawdę wiele osób zachęconych spontanicznymi treściami, luźnymi kampaniami reklamowymi decyduje się na wysłanie swojego CV z listem motywacyjnym. Najczęściej odpowiedzi przekazywane są ekspresowo, a sam proces rekrutacji rozpoczyna się za pośrednictwem internetu.
To wspaniały sposób na nawiązanie znajomości z niedoszłym szefem lub zapoznanie się z regulaminem zatrudnienia. Wiadomo, że skrzynki elektroniczne nie są sprawdzane z taką częstotliwością jak te, na portalach społecznościowych. Oczywiście warto zastosować umiar, gdyż desperackie zachowanie może zadziałać odstraszająco.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
W jakim celu stosuje się controlling operacyjny?
Każdemu właścicielowi zależy, aby jego działalność funkcjonowała skutecznie i nie generowała żadnych kłopotów finansowych czy konfliktów ze wspólnikami. Niestety zazwyczaj trudno określić, co jest powodem kiepskiej sytuacji. Interesującym i godnym
Kto płaci podatek za nagrodę jubilerską?
Jedną z opcji opłacania zatrudnionego jest przyznawanie nagród jubilerskich. Ich wartość zależy od zasobności portfela oraz rodzaju uroczystości. Jak zatrudniony powinien traktować tego typu podarunki? Czy trzeba odprowadzić składkę na
Przywileje kobiet w ciąży
Kobieta brzemienna otrzymuje szczególne prawa, a firma ma obowiązek zapewnić jej stosowne warunki zawarte w Kodeksie Pracy. Najważniejszym ujęciem przywilejów jest zakaz zwolnienia kobiety w ciąży. W sytuacji, kiedy umowa
3 komentarze
Paweł
30 sierpnia, 13:57Kamila
04 września, 15:09akcentt
31 stycznia, 11:21