Portale społecznościowe a poszukiwanie zatrudnienia
W ciągu kilku lat media społecznościowe zdobyły całe mnóstwo wiernych fanów. Służą nie tylko do rozmów z rodziną i przyjaciółmi, ale również jako narzędzie porozumienia z ewentualnym pracodawcą. Czy stanowisko można zdobyć również w taki sposób?
Nie jest tajemnicą, że obecnie każdy chce pracować dla dobrego i rzetelnego pracodawcy. Procedura poszukiwania rozpoczyna się od pozyskania danych dotyczących konkretnej firmy oraz przeglądania konta na portalach społecznościowych.
Czasami można znaleźć dużo ciekawych i przydatnych informacji, które nie są rozpowszechnione w sieci. Najczęściej rekomendacje piszą dotychczasowi i obecni pracownicy oraz konsumenci i wspólnicy.
Jest naprawdę wiele osób zachęconych spontanicznymi treściami, luźnymi kampaniami reklamowymi decyduje się na wysłanie swojego CV z listem motywacyjnym. Najczęściej odpowiedzi przekazywane są ekspresowo, a sam proces rekrutacji rozpoczyna się za pośrednictwem internetu.
To wspaniały sposób na nawiązanie znajomości z niedoszłym szefem lub zapoznanie się z regulaminem zatrudnienia. Wiadomo, że skrzynki elektroniczne nie są sprawdzane z taką częstotliwością jak te, na portalach społecznościowych. Oczywiście warto zastosować umiar, gdyż desperackie zachowanie może zadziałać odstraszająco.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Tajemnica zakładu pracy
Każdy pracownik jest zmuszony do zachowania informacji zdobytych w trakcie pracy oraz niewykorzystywania ich do indywidualnych celów. Co grozi za przekroczenie takiego nakazu? Owa konieczność do utrzymywania w tajemnicy informacji
Umowa zlecenie a urlop i okres wypowiedzenia
Jedną z umów cywilnoprawnych jest umowa zlecenie. Nie jest ona umową o pracę, i z tego powodu nie odnoszą się do niej regulacje prawa pracy. Przepisy dotyczące tej formy zatrudnienia
Jakie działania podjąć podczas wypadku w miejscu pracy?
W każdym miejscu pracy dochodzi do wypadków. Czasem zawini człowiek, czasem urządzenie. Prawo Pracy jasno określa obowiązki wszystkich zaangażowanych w sytuacji zaistnienia takiego incydentu. Za wypadek w pracy określa się
3 komentarze
Paweł
30 sierpnia, 13:57Kamila
04 września, 15:09akcentt
31 stycznia, 11:21