Porady prawne – co warto wiedzieć?
Porady prawne przydają się w wielu trudnych sytuacjach życiowych, kiedy nie wiemy, jak poradzić sobie w przypadku wątpliwości dotyczących różnych dziedzin prawa. Kiedy skorzystać z porady prawnej?
Przepisy prawa często są zbyt skomplikowane, aby można było samodzielnie rozwikłać daną kwestię, bez konsultowania się z prawnikiem. Nie każdy też dysponuje podstawową wiedzą prawną, przez co może narazić się na kłopoty związane z niedopilnowaniem obowiązujących przepisów prawa. Decydując się na poradę prawną, mamy pewność, że dobrze zadbamy o swoje interesy i nie narazimy się na problemy.
Porady prawne dla każdego – kiedy skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego?
Porady prawne, które świadczy adwokat lub radca prawny, mogą dotyczyć różnych dziedzin prawa. Są to np. porady z zakresu prawa rodzinnego, prawa cywilnego, prawa celnego, prawa karnego, prawa administracyjnego, prawa podatkowego, czy prawa pracy. Jeśli więc znajdujesz się w sytuacji, gdy nie wiesz jak postąpić zgodnie z prawem, kancelaria świadcząca usługi prawne pomoże Ci znaleźć rozwiązanie. Popularne problemy, z którymi zwracamy się do adwokata to rozwód, złamanie prawa, czy sprawy spadkowe. Radca prawny pomoże też w napisaniu pisma do urzędu i przeanalizuje umowę kredytową przed zaciągnięciem kredytu. Pomoże też w sporządzeniu różnego rodzaju umów między przedsiębiorcami lub osobami prywatnymi, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że umowa jest zgodna z obowiązującym prawem.
Kto ma prawo do nieodpłatnej pomocy prawnej?
Osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, nie zawsze mogą sobie pozwolić na wizytę u adwokata lub radcy prawnego. W takiej sytuacji niezastąpione są nieodpłatne porady prawne. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy prawnej, a nie pozwala im na to sytuacja finansowa, od 2016 roku mogą skorzystać z bezpłatnej porady, zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. Nieodpłatna pomoc świadczona jest z wielu dziedzin prawa, takich jak: prawo pracy, prawo rodzinne, prawo cywilne, prawo karne, sprawy z zakresu rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej, prawo ubezpieczeń społecznych, prawo administracyjne, czy prawo podatkowe. Nie obejmuje natomiast porad z zakresu prowadzenie działalności gospodarczej (poza wyżej wspomnianym przygotowaniem do jej rozpoczęcia). Porady udzielane są w punktach pomocy, których listę udostępnia Starosta w Biuletynie Informacji Publicznej. Na wizyty należy umawiać się telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.
You might also like
Upadłość konsumencka 2015 – kto może skorzystać?
Jak podaje Biuro Informacji Gospodarczej aż 2,37 mln konsumentów nie radzi sobie z terminowym regulowaniem należności. Łączna kwota zadłużenia Polaków pod koniec września 2014 r. wyniosła aż 41,55 mld zł [1].
Jak wykorzystać stronę WWW do promocji sklepu meblowego?
Sklepy meblowe wykorzystują nowoczesne technologie, by zwiększyć sprzedaż i podnieść rozpoznawalność marki. Obecnie wszystkie firmy, od małych sprzedawców po duże sieci meblowe, powinny mieć swoją stronę internetową. Jednak same stworzenie
Czym są zusomaty?
Wielu właścicieli, ale również większość osób prywatnych, nie lubi załatwiania formalności i kontaktowania się z urzędami. Szczególnie problematyczne są Zakłady Ubezpieczeń Społecznych, ponieważ niektóre rzeczy można rozwiązać tylko tam. Czy
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!