Na jakich zasadach rozlicza się korepetytor?
Obecnie wielu uczniów i studentów potrzebuje pomocy korepetytora. Pobierają nauki z wielu przedmiotów, gdyż nie umieją samodzielnie przyswoić tematu. W związku z tym propozycji udzielania korepetycji jest coraz więcej. Rosnące zyski zmuszają do rozliczenia z urzędem skarbowym. Jak powinien to zrobić prywatny nauczyciel?
Zgodnie z prawem z karty podatkowej może korzystać każdy korepetytor, bez względu na pensję. Znaczenie ma jednak liczba godzin na odpłatną edukację.
Jest to interesujący sposób, gdyż nie trzeba prowadzić ksiąg rachunkowych, składać oświadczenia podatkowego, a jednocześnie można zmniejszyć obciążenia podatkowe.
Warto jednak wiedzieć, że w przypadku karty podatkowej nie można posiadać dodatkowej działalności gospodarczej (oprócz udzielania korepetycji) oraz zatrudniać podwładnych na dowolną umowę o pracę.
Wysokość podatku liczona jest na podstawie rodzaju proponowanych usług, ilości mieszkańców miasta, personelu oraz liczby godzin pracy w ciągu miesiąca. Wartości rozpoczynają się od 230 zł (w przypadku pracy do 48 godzin w miesiącu) do ponad 705 zł, jeśli korepetytor przepracowuje powyżej 96 godzin miesięcznie.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Od przyszłego roku zmienia się prawo upadłościowe. Zwiększy się odpowiedzialność prokurentów
Od nowego roku zwiększy się odpowiedzialność prokurentów za zobowiązania reprezentowanej przez nich spółki. Nowelizacja prawa upadłościowego wprowadzi nowe warunki, dzięki którym członkowie zarządu nie będą musieli odpowiadać za długi spółki całym swoim majątkiem. – Część członków
Przedsiębiorców wracających w wyniku brexitu do Polski czekają problemy z biurokracją oraz dostępem do kapitału
Według szacunków na Wyspach Brytyjskich przebywa przeszło 800 tys. Polaków. Od 2007 roku powstało tam 40 tys. krajowych podmiotów gospodarczych. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może spowodować trudności na tamtejszym
Jak wybrać biuro rachunkowe?
Niezrozumiałe ustawy, problem z interpretacją przepisów, brak wiedzy z zakresu rachunkowości i chęć zaoszczędzenia czasu – to tylko niektóre powody, dla których przedsiębiorcy decydują się na współpracę z biurem rachunkowym.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!