Na jakich zasadach odbywa się e-firing?
Powszechność internetu sprawiła, że coraz mniej osób preferuje spotkanie jako rodzaj kontaktu. Większość spraw załatwia się za pośrednictwem poczty elektronicznej, formularzy na stronie lub platform społecznościowych. Jak funkcjonuje e-firing. Czy e-fishing to profesjonalne posunięcie pracodawcy? W jakich przypadkach jest wykorzystywany?
Na wstępie warto powiedzieć, że e-fishing jest udostępnieniem wiadomości o zwolnieniu podwładnego z użyciem internetu. Inaczej mówiąc sam zatrudniony dowiaduje się o utracie posady w służbowym e-mailu.
Tradycyjne zwolnienie ma miejsce podczas rozmowy pracownika z przełożonym. Obie strony mogą się wypowiedzieć, uzasadniać decyzję, przedstawiać własne obiekcje i powody takiego zakończenia współpracy. To zdecydowanie rzetelna i profesjonalna opcja pozbywania się zatrudnionych. Niestety przestaje być popularna w ostatnim czasie, ponieważ zajmuje więcej czasu, skłania do niechcianej konfrontacji, wymusza zorganizowanie spotkania.
E-firing nie powinien być stosowany, ponieważ stawia podwładnego przed nieodwołalną decyzją, pozbawia obrony i przedstawia zwolnienie jako naturalny proces w karierze zawodowej zatrudnionego. Oprócz tego pokazuje firmę w niekorzystnym świetle i nie kusi potencjalnych bezrobotnych do nawiązania współpracy.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czy pracownik może przesunąć urlop wypoczynkowy?
Pracownik ma możliwość ubiegania się o przesunięcie urlopu na inny termin wystosowując właściwie umotywowany wniosek do pracodawcy. Uzasadnienie przyczyn przesunięcia urlopu wypoczynkowego musi być oparte we wniosku o istotne powody.
Jakie możliwości ma zlecający umowę o dzieło?
W przypadku umowy o dzieło, osoba, która otrzymała zlecenie ma obowiązek wykonania zleconego jej dzieła tak, aby w sposób niewadliwy. W zamian za wytworzone dzieło przysługuje jej prawo do wypłaty
Przybywa pracowników tymczasowych. Wartość tego rynku w Polsce to ponad 5,5 mld zł
Globalny rynek pracy tymczasowej wzrósł w 2015 roku o 12 proc. i odpowiada za 70 proc. przychodów branży agencji zatrudnienia. Wciąż jednak pracownicy tymczasowi stanowią zaledwie 1,8 proc. ogółu zatrudnionych. W Polsce odsetek
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!