Na czym polega trening relokacyjny?

Na czym polega trening relokacyjny?

Od dawna wiadomo, że wyszkoleni i wykształceni pracownicy dają firmie wiele dobrego. Warto zatem inwestować w dodatkowe umiejętności i wysyłać zatrudnionych na kreatywne i ciekawe szkolenia. Jedną z możliwości jest trening relokacyjny. Na czym polega i komu się przyda?

Na początku trzeba wyjaśnić, że celem treningu relokacyjnego jest przygotowanie podwładnego do pracy w oddziale, który znajduje się poza Polską. Oznacza to przejazd za granicę i klimatyzację w nowym miejscu.

Całe szkolenie zostało podzielone na trzy etapy, aby rzetelnie i prosto przekazać całą konieczną wiedzę. Na początku uczestnicy poznają miejsce docelowe, poznają kulturę, historię oraz ciekawe fakty o kraju przyszłego zatrudnienia. Następnie prezentowane jest miejsce pracy, lista obowiązków oraz zasady panujące w firmie. Na koniec pracownik otrzymuje szczegóły na temat przeprowadzki, dostaje niezbędne rady logistyczne i dopełnia kwestie techniczne.

Całe szkolenie jest przeprowadzane na kilka tygodni przed wyjazdem lub już w momencie przyjazdu do nowego miejsca. Zazwyczaj trening odbywa się indywidualnie, tzn. trener-pracownik, aby usprawnić proces i rozwiać ewentualne wątpliwości.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czy Unia Europejska wspomoże finansowo przedszkola?
Next Kto jest objęty ubezpieczeniem chorobowym?

You might also like

Sprawiedliwość to podstawa w miejscu pracy

Każdy zatrudniający powinien stosować się do przepisów umieszczonych w Kodeksie Pracy. Między innymi chodzi dobre traktowanie wszystkich zatrudnionych oraz tolerancje i równość. Są to fundamentalne zasady konieczne do zbudowania właściwych

Jak atmosfera wpływa na pracowników?

Akcje organizowane od wielu lat wskazują, że dla pracowników ogromne znaczenie ma odpowiednia atmosfera. Nawet wypłata nie odgrywa dla podwładnych tak wielkiej roli jak zdrowe stosunki z współpracownikami i kierownikiem.

Kiedy naruszane są zasady dobrego traktowania przy zatrudnieniu?

Jakiś czas temu w nowelizacji Kodeksu pracy ustawodawca uszczegółowił regulacje dotyczące braku tolerancji oraz sformułował regulacje, które przewidują sankcje za ich naruszenie. Zachowania pracodawcy, które kwalifikują się, jako naruszenie równego

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply