Leasing a obowiązek podatkowy

Leasing a obowiązek podatkowy

Obecnie wielu przedsiębiorców posiada problemy finansowe lub przeszkody w spłacie kredytu. Dobrym wyjściem dla mniejszych firm jest wybranie leasingu. Wskazują go właściciele, którzy zmuszeni są do zakupu pojazdu mechanicznego. Niestety nie każdy jest w stanie odpowiednio rozliczyć leasing w księgach rachunkowych. Jak to zrobić, aby działać zgodnie z prawem?

Leasing operacyjny jest wygodnym rozwiązaniem, bowiem dostosowuje się do jednostkowych potrzeb i wyborów przedsiębiorcy. Aby skorzystać z tej opcji trzeba mieć jedynie 5-10% kredytowanej sumy. To ułatwia życie mniejszym firmom, które posiadają problemy finansowe.

Trzeba powiedzieć, że właściciel firmy, który korzysta z leasingu powinien odprowadzać opłaty amortyzacyjne od wybranego przedmiotu umowy leasingowej. Pozostałe koszty zależą od specyfiki leasingu oraz warunków korzystania. Zdarza się, że przedsiębiorca sam pokrywa koszty za wszelkie szkody i naprawy.

W ostatnim czasie najczęściej wybierany jest leasing operacyjny i finansowych. W obu opcjach koszty szacowane są metodą liniową. Trzeba jednak pamiętać, że każda umowa jest inna i powinna być rozpatrywana osobno.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jak tanio zareklamować swój biznes w sieci?
Next Jak rozliczać koszty uzyskania przychodu?

You might also like

Jakie powinności wypełnia doradca podatkowy?

Wielu właścicieli firm, ale także osoby prywatne, posiadają problemy z przyswojeniem wszystkich wytycznych i ustaleń podatkowych. Ilość przepisów, niezrozumiały język, brak wiedzy w temacie sprawiają, że podatnicy nie są w

Praca 0 Comments

Jak ograniczyć waśnie między zatrudnionymi?

Kłótnie i spory są normalnym procesem, który zachodzi w większych grupach społecznych. Odmienne przekonania, różne doświadczenia i predyspozycje sprawiają, że pracownicy mają różne zdanie na zawodowe tematy. Jednak na granicy

Jak obsłużyć awanturującego się klienta?

Najważniejszym zadaniem każdej sekretarki jest obsługiwanie klientów i zainteresowanych wspólnych interesów kontrahentów. Wiele rozmów odbywa się przez telefon, jednak od czasu do czasu zdarzają się bezpośrednie spotkania w biurze przedsiębiorstwa.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply