Kto zawiera umowę o dzieło?
Obecnie w Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka metod nawiązywania współpracy. Wśród nich dużą popularnością cieszy się umowa o dzieło, która niejednokrotnie wygrywa z zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Czym się charakteryzuje? Czy naprawdę warto pracować na takich warunkach?
Powodem zawierania umowy o dzieło jest wypełnienie konkretnej usługi lub otrzymanie oczekiwanych wyników w zamian za konkretne wynagrodzenie. Wszystkie szczegóły omawiane są na wstępie i wykonywane przez obie strony.
Umowa o dzieło zawierana jest na okres spełnienia zobowiązań, zadań, analiz lub innych pism. Jakość sprawdzana jest przez pracodawcę, który weryfikuje profesjonalizm wykonania oraz zgodność z umownymi ustaleniami.
Odstąpienie od umowy może nastąpić tylko w sytuacji, gdy pracownik nie wykona swoich powinności w określonym terminie, wykona to źle lub swoimi czynami zadziała niekorzystnie na przełożonego (błędne obliczenia, nieodpowiednie decyzje).
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Do czego odnosi się prawo pierwokupu?
W branży deweloperskiej funkcjonuje tzw. prawo pierwokupu, które uważane jest jako udogodnienie. Oznacza możliwość obejrzenia i zakupu mieszkania przed innymi chętnymi. Na jakich zasadach działa ten przepis? Kiedy powinno zostać
Czym charakteryzuje się umowa agencyjna?
Według Kodeksu cywilnego każda umowa agencyjna zakłada funkcjonowanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do zrealizowania. Inaczej mówiąc ustanawia regulamin pośredniczenia w usługach. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?
Użytkowanie wieczyste
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym tak naprawdę jest użytkowanie wieczyste i z jakimi opłatami się wiąże. Uznają w większości przypadków, iż wieczystość użytkowania jest niemal tym
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!