Kto powinien zawierać kontrakty eksportowe?
Duża część polskich właścicieli zawiera kontakt z zagranicznymi firmami, ponieważ upatruje w tym szanse na przychody. Aby transakcje przebiegały w zgodzie z ustaleniami trzeba zawiązać umowę, która zapewni bezpieczeństwo. Czy właściwym rozwiązaniem okaże się kontrakt eksportowy? Czym się charakteryzuje?
Na początek warto wyjaśnić, że kontrakt eksportowy przyjmuje formę umowy kupna-sprzedaży. Zwykle zawierany pisemnie oraz przekazywany kontrahentom. Wielokrotnie oprócz umowy obie strony dostają dodatkowe dokumenty, które regulują pozostałe warunki współpracy (charakterystyka produktów, próbki tworzyw, katalogi, stała oferta).
Każdy właściciel musi pamiętać, żeby w kontrakcie umieścić najważniejsze informacje dotyczące przekazywania należności, zniżek, transportu towarów, komunikacji w sprawie zamówienia, ewentualnych reklamacji lub nieprzewidzianych problemów.
Reasumując, kontrakt eksportowy najlepszy jest dla wspólników z różnych krajów świata. Dzięki niemu są w stanie ustalić swoje oczekiwania oraz zabezpieczyć interesy przed oszustwami i komplikacjami.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czym jest umowa poręczenia?
Wielu wierzycieli, którzy udzielają kredytu, decyduje się na sporządzenie umowy poręczenia. Dokument ten daje gwarancję, że uzyskane pieniądze zostaną oddane przez poręczyciela w sytuacji, gdy zadłużony nie będzie w stanie.
Czym skutkuje brak zapisu w umowie sprzedaży dotyczący ceny?
W przypadku umowy sprzedaży brak ustaleń pomiędzy stronami dotyczącymi ceny usługi lub towaru, może powodować poważne konsekwencje prawne. Ustawodawca wymaga od nas określonych postanowień, które muszą być zawarte w umowie,
Jak wygląda umowa poręczenia?
Wielu wierzycieli, którzy dają kredyty, podejmuje decyzję o spisaniu umowy poręczenia. Pismo to zapewnia, że pożyczona gotówka zostanie oddana przez poręczyciela w sytuacji, gdy dłużnik nie będzie mógł. Czy rzeczywiście
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!