Koszty jakie występują podczas rozprawy sądowej
Stawienie się na sprawie sądowej może wygenerować ponadprogramowe koszty. Ustawy ukazują, że jest możliwość odzyskania części, a może nawet całej sumy. W jakich sytuacjach i kiedy możemy ubiegać się o wypłacenie rekompensaty?
Przeważnie nakłady pieniężne łączą się z noclegiem, przejazdem i straconymi przychodami. Jeśli chodzi o nocleg i podróż to osoba składająca zeznania otrzyma zwrot należności. W wypadku, gdy świadkowi zdrowie nie pozwala o własnych siłach stawić się na rozprawie, osoba towarzysząca także pozyska zwrot poniesionych wydatków.
Z kolei odnosząc się do utraconych przychodów należy dodać, że z reguły pracodawca za wolny od pracy dzień z powodu rozprawy sądowej nie ma powinności wypłacić wynagrodzenia. Jeśli taka okoliczność ma miejsce wystarczy skierować prośbę do sądu. Istotne wtedy będzie poświadczenie o przychodach.
Znaczący jest fakt, że jeżeli podmiot przesłuchiwany w konkretnym dniu uczestniczy w kilku rozprawach, uzyskuje jednorazową należność poniesionych kosztów.
Głównie trzeba pamiętać, że brak środków potrzebnych do stawienia się w sądzie nie usprawiedliwia nieobecności świadka, a od czasu sprawy są 3 dni, by oddać pismo o zwrot pieniędzy.
Paula Honc
www.gazetaprawo.net
You might also like
Jakie mandaty za zagłuszanie ciszy nocnej?
Zgodnie z zatwierdzonymi odgórnie przepisami w Polsce funkcjonuje tak zwana cisza nocna. Stosować ją powinien każdy obywatel, który mieszka w większej społeczności (blokowisko, kamienica, osiedle domków jednorodzinnych). Na jakich warunkach
Jaką funkcję pełnią anonimowi świadkowie?
W polskim prawie klasyfikacja przestępstw jest bardzo rozległa. W każdym wydarzeniu ogromną rolę odrywają świadkowie, którzy znają ciąg zdarzeń i są w stanie wnieść do sprawy więcej szczegółów. Bywają jednak
Wszystko o pozwach zbiorowych
Wśród klientów poważnych firm i korporacji wskazać można wielu nieusatysfakcjonowanych z jakości obsługi oraz proponowanych przedmiotów. Zwykle z biegiem czasu zgłasza się ich jeszcze więcej i mają podobne uwagi. Czy
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!