Kiedy wydaje się pełnomocnictwo?
Pełnomocnictwo to dokument sporządzany pisemnie, sporadycznie także ustnie, który ma ogromne znaczenie w trakcie postępowania sądu. Umożliwia pełnomocnikowi reprezentowanie klienta oraz dochodzenie jego praw. Jak wystawia się pełnomocnictwo?
Zwykle osoba, która nie zna się na przepisach lub nie dysponuje czasem, może powołać pełnomocnika. Powinien działać na rzecz klienta, przedstawiać jego interesy oraz starać się o korzystny rozwój spraw.
Aby powołać pełnomocnika trzeba sporządzić pełnomocnictwo. Najpewniejsze ma formę pisemną i kosztuje 17 zł (opłata skarbowa). Odpowiednim kandydatem do uzyskania pełnomocnictwa będzie prawnik (adwokat, radca prawny), rzecznik lub wybrany członek rodziny.
Korzystanie z pomocy pełnomocnika w procesie sądowych jest możliwe tylko wtedy, gdy zainteresowany zamieści pełnomocnictwo do dokumentów sprawy. Od tej chwili wszystkie obowiązki zostaną przekazane na wybranego reprezentanta.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Jak sformułować oświadczenie majątkowe?
Większość polityków, osób na stanowiskach państwowych i samorządowych musi przygotowywać oświadczenia majątkowe. Praktyka pokazuje, że nie wszyscy potrafią odpowiednio je wypełniać. Jakie błędy najczęściej występują w takich dokumentach? Po co
Jakie obowiązki należą do interwenienta?
Interwenient to osoba, która uczestniczy w procesie cywilnym. Zazwyczaj powodem dołączenia do sprawy jest osiągniecie konkretnego celu. Zgodnie z polskimi przepisami interwencja przyjmuje dwie formy. Jakie podziały spotykane są najczęściej?
Czy przekształcenie spółki jest możliwe?
Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem każda spółka handlowa może doprowadzić do przekształcenia. Po spełnieniu wszystkich formalności przejmuje obowiązki i respektuje zgodnie ze swoim wyborem. Jak wygląda i czy opłaca
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!