Kiedy warto podpisać umowę o dzieło?
Obecnie w Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka sposobów nawiązywania współpracy. Wśród wielu dostępnych dużą popularnością cieszy się umowa o dzieło, która niejednokrotnie wygrywa z zatrudnienie w ramach umowy o pracę. Czym się wyróżnia? Czy rzeczywiście warto pracować na takich zasadach?
Celem umowy o dzieło jest wykonanie wybranej usługi lub osiągnięcie pożądanych wyników w zamian za ustanowione stawki. Wszystkie kwestie normowane są na początku i akceptowane przez obie strony.
Umowa o dzieło zawierana jest na okres wykonania zobowiązań, projektów, analiz lub innych dokumentów. Jakość sprawdzana jest przez przełożonego, który weryfikuje profesjonalizm wykonania oraz zgodność z umownymi ustaleniami.
Odstąpienie od umowy może mieć miejsce tylko w przypadku, kiedy pracownik nie wypełni swoich obowiązków w wyznaczonym terminie, zrobi to źle lub swoimi decyzjami zadziała na niekorzyść przełożonego (błędne obliczenia, wadliwe posunięcia).
Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Kto powinien przeprowadzić spotkanie biznesowe?
Każda szanująca się firma, która przyjmuje wielu pracowników musi organizować cykliczne spotkania biznesowe. Są niezbędne do dobrego funkcjonowania korporacji, usuwania błędów i niwelowania problemów. Jakie tematy omawia się na zebraniach?
Kobiety zdominowały bankowość. Stanowią blisko 70 proc. osób zatrudnionych w sektorze finansowym
Kobiety zajmują 68 proc. miejsc pracy w polskiej bankowości. Dominują przede wszystkim w sprzedaży, księgowości oraz marketingu, ale zasiadają także w radach nadzorczych oraz zarządach. Płeć piękna stanowi obecnie już około 50 proc. wszystkich osób
Jak zarabiają obwoźni handlarze?
Od niedawna dużą popularnością cieszy się handel obwoźny, inaczej mówiąc mobilna sprzedaż towarów i usług. Zwykle to sprzedający dociera do zainteresowanego klienta lub wizytuje u wszystkich lokatorów osiedla, aby przedstawić
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!