Kiedy udzielana jest pomoc regionalna?
W planach Unii Europejskiej znajduje się rozbudowana pomoc krajom członkowskim. W grupie problemów, które wymagają interwencji znaleźć można przede wszystkim szkolnictwo, rynek pracy oraz rolnictwo i gospodarka. Niewiele uwagi poświęca się niewielkim i niesamodzielnym miasteczkom. Czy wsparcie regionalne przyniesie pożądane efekty? Czym się wyróżnia?
Zgodnie z umową pomoc regionalna powinna działać w latach 2014-2020 i troszczyć się o regiony wybrane przez Komisję Europejską jako potrzebujące pilnego wsparcia. Omawiane czynności wystartowały z początkiem lipca i potrwają jeszcze 5 lat.
Chodzi przede wszystkim o poprawę regionalnej gospodarki, której stan związany jest z niefortunną lokalizacją oraz brakiem pracy. Poza tym konieczne jest nadzorowanie wszystkich działań oraz organizowanie czynności prowadzących do poprawy gospodarki.
Nie należy zapominać o wyrównaniu szans dla małych i dużych przedsiębiorstw, tworzeniu dodatkowych miejsc pracy, rozszerzaniu oferty firm produkcyjnych oraz odpowiednim zarządzaniu pozyskanymi funduszami.
Podczas wybierania najbardziej potrzebujących miejsc KE kierowała się ograniczonym dostępem do innowacji, brakiem wielu połączeń komunikacyjnych (autostrady, kolej) oraz niedoborem wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Odpowiedzialność za szkody podwładnego
Polskie prawo mówi, że szkoda to działanie na czyjąś niekorzyść powodująca straty materialne, moralne lub inne. Powodowana jest zamierzonym lub przypadkowym działaniem i koszty remontu, naprawy lub odszkodowanie muszą być
Ubezpieczyciele chcą komunikować się z klientami online
Niespełna co ósmy Polak posługujący się internetem korzysta z urządzeń cyfrowych w celu kontaktu z ubezpieczycielem. Ponad połowa uważa jednak, że takie rozwiązanie byłoby przydatne. Relacje ubezpieczyciel–ubezpieczony będą stopniowo przechodzi do sfery cyfrowej.
Zapowiadane zmiany w OFE mogą ograniczyć poziom długu publicznego i poprawić kondycję sektora finansów publicznych
Przekazanie funduszy z OFE do III filara i Funduszu Rezerwy Demograficznej – nowa koncepcja Ministerstwa Rozwoju – oznacza likwidację II filara w obecnej formie. Na zmianie mogą zyskać IKE i IKZE, na których jak
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!