Kiedy można mówić o paserstwie?
Proceder paserstwa jest w kraju dość popularny. Większość przestępstw na tle rabunkowym dokonuje się właśnie ze względu na możliwość przehandlowania zdobytych przedmiotów. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń wyróżnić można kilka form tego przestępstwa. Co ustawodawca mówi o paserstwie? Jakie kary czekają na winnego?
Zgodnie z obowiązującym prawem wyróżnia się paserstwo umyślne, czyli świadome i z premedytacją. Jego głównym zadaniem jest kradzież czyjegoś mienia, która prowadzi do osiągnięcia korzyści. Zagrożone jest karą ograniczenia wolności lub surową grzywną.
Natomiast paserstwo nieumyślne obejmuje osoby, które nie zdawały sobie sprawy, że uczestniczą w całym procederze i kupiły lub schowały kradzione rzeczy. Mimo wszystko muszą uiścić grzywnę w wysokości do 1,5 tys. zł.
Podsumowując, każdy rodzaj paserstwa jest zabroniony. Nawet pomoc w ukryciu towarów lub transport przedmiotów traktowane jest jako współudział i odpowiednio kara.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Jakie wybrać obrazy do kancelarii prawnej
Obrazy malowane ręcznie mają niezwykłą moc oddziaływania na nasze zmysły i atmosferę przestrzeni, w której się znajdują. Są one nie tylko wyrazem artystycznego talentu, lecz także mogą stanowić doskonałą dekorację
Od lipca nowe Prawo budowlane. Nie będą już potrzebne zezwolenia na budowę domu
W niedzielę 28.06.2015r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane. Zmiany mają usprawnić proces budowlany oraz ograniczyć bariery natury prawnej i biurokratycznej. Budowa domu nie będzie już wymagała wydania pozwolenia. Wystarczy zgłoszenie do urzędu gminy
Do kiedy można się domagać od dewelopera odszkodowania za wady mieszkania?
Jeżeli mieszkanie lub dom ma wady, można dochodzić od firmy budowlanej ich usunięcia w ramach rękojmi. Inną kwestią jest możliwość dochodzenia odszkodowania od dewelopera za wady kupionego mieszkania lub domu.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!