Jakie zmiany czekają konsumentów?

Jakie zmiany czekają konsumentów?

Od dłuższego czasu kupujący nie są zachwyceni z funkcjonujących przepisów. Nie raz były zmieniane na rzecz klientów, aczkolwiek sprzedawcy nie potrafili się do nich dopasować. Czy coś się zmieni w nadchodzącym roku? Jakie udogodnienia czekają Polaków w 2015?

W zgodzie z ustaleniami od stycznia wejdzie w życie ustawa konsumencka. Dotyczyć będzie głównie robiących zakupy stacjonarnie, ale również za pośrednictwem internetu. To zdecydowany krok w walce z nieuczciwymi działaniami handlowymi.

Zastosowane modyfikacje to efekt interwencyjnych działań Unii Europejskiej. Od kilku lat przyjmowała listy i skargi konsumentów z całej Europy, którzy niepochlebnie mówili o aktualnych przepisach. Z tego powodu sformułowano nowe warunki dokonywania transakcji i polecono zastosować w każdym kraju członkowskim.

Monitoringiem zostały otoczone sklepy mobilne, które dotychczas działały samowolnie. Poza tym prostszy będzie zwrot produktów, gdyż kupujący otrzyma więcej czasu i możliwości na zrezygnowanie z nietrafionego towaru. Dodatkowo zadaniem sprzedawcy będzie powiadamianie o warunkach zakupu, aby później nikt nie miał wątpliwości.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jak należy walczyć o podwyżkę?
Next Jak napisać atrakcyjną ofertę pracy?

You might also like

Prawa konsumenta 0 Comments

Reklamacja – czy konsument musi wymienić towar na inny?

Z powodu reklamacji konsumenci mogą skorzystać z dwóch uprawnień: bezpłatna wymiana zdefektowanego towaru lub bezpłatna naprawa. Uprawnienia konsumentów uregulowane są w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Zgodnie z nimi

Prawa konsumenta 11 komentarzy

Skuteczne odzyskiwanie należności

Według danych statystycznych wzrasta średnie zadłużenie przeciętnego Polaka, a jednocześnie rośnie również liczba osób, które swoich zobowiązań nie spłacają regularnie. I nie chodzi tu jedynie o zobowiązania finansowe względem banków.

Prawa konsumenta 3 komentarze

Czy warto korzystać z zakupów grupowych?

Nabywanie towarów w internecie to ostatnio zjawisko popularne i często wykorzystywane. Wśród licznych możliwości dokonywania transakcji dużym zainteresowaniem cieszą się zakupy grupowe. Na czym się opierają? Czy rzeczywiście są dobre

5 komentarzy

  1. Patryk
    15 września, 16:19 Reply
    Od dłuższego czasu kupujący nie są zachwyceni z funkcjonujących przepisów. A ja się nie dziwię, bo przepisy niby chronią konsumentów, ale należy je jeszcze dopracować.
  2. kliś
    07 sierpnia, 17:05 Reply
    Sprzedawca jednak nie zawsze przestrzega tych przepisów. Jeżeli komuś zależy na klientach, to będzie o nich dbał.
  3. kozek
    11 sierpnia, 14:58 Reply
    Monitoringiem zostały otoczone sklepy mobilne, które dotychczas działały samowolnie. A to duży plus.
  4. dance
    17 grudnia, 20:44 Reply
    Ja jestem ciekawa, czy wszystkie zmiany dotyczące konsumentów będą dobre dla nas, czy może wręcz przeciwnie.
  5. peter
    19 grudnia, 15:04 Reply
    Chciałbym, żeby chociaż raz prawo konsumenta było całkiem po stronie konsumenta. Niestety większość przepisów nadal jest dla mnie nie zrozumiałych.

Leave a Reply