Jakie zmiany czekają konsumentów?

Jakie zmiany czekają konsumentów?

Od dłuższego czasu kupujący nie są zachwyceni z funkcjonujących przepisów. Nie raz były zmieniane na rzecz klientów, aczkolwiek sprzedawcy nie potrafili się do nich dopasować. Czy coś się zmieni w nadchodzącym roku? Jakie udogodnienia czekają Polaków w 2015?

W zgodzie z ustaleniami od stycznia wejdzie w życie ustawa konsumencka. Dotyczyć będzie głównie robiących zakupy stacjonarnie, ale również za pośrednictwem internetu. To zdecydowany krok w walce z nieuczciwymi działaniami handlowymi.

Zastosowane modyfikacje to efekt interwencyjnych działań Unii Europejskiej. Od kilku lat przyjmowała listy i skargi konsumentów z całej Europy, którzy niepochlebnie mówili o aktualnych przepisach. Z tego powodu sformułowano nowe warunki dokonywania transakcji i polecono zastosować w każdym kraju członkowskim.

Monitoringiem zostały otoczone sklepy mobilne, które dotychczas działały samowolnie. Poza tym prostszy będzie zwrot produktów, gdyż kupujący otrzyma więcej czasu i możliwości na zrezygnowanie z nietrafionego towaru. Dodatkowo zadaniem sprzedawcy będzie powiadamianie o warunkach zakupu, aby później nikt nie miał wątpliwości.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jak należy walczyć o podwyżkę?
Next Jak napisać atrakcyjną ofertę pracy?

You might also like

Prawa konsumenta 1Comments

Zwroty za pośrednictwem internetu

Zakupy za pośrednictwem internetu zrobiły się ostatnio bardzo popularne. Bez wychodzenia z domu można kupić podstawowe wyposażenie mieszkania, sprzęty multimedialne, a nawet artykuły spożywcze. Czasami jednak wybory nie są trafione

Prawa konsumenta 1Comments

Co zmieni się w sprzedaży internetowej w 2014 roku?

Nowym pomysłem wspólnoty europejskiej będzie uregulowanie spraw związanych ze sprzedażą za pośrednictwem internetu. Odbudowa przepisów ma trwać do 2014 roku i wprowadzić rewolucyjne zmiany dla wszystkich państw członkowskich. Jak zatem

Prawa konsumenta 1Comments

Czym jest pozew grupowy?

Pozew grupowy to nic innego jak dochodzenie pogwałconych praw. Poszkodowanych musi być przynajmniej dziesięciu, aby rozpocząć postępowanie. Do tej pory każdy musiał samodzielnie występować w swojej sprawie. Od trzech lat

5 komentarzy

  1. Patryk
    15 września, 16:19 Reply
    Od dłuższego czasu kupujący nie są zachwyceni z funkcjonujących przepisów. A ja się nie dziwię, bo przepisy niby chronią konsumentów, ale należy je jeszcze dopracować.
  2. kliś
    07 sierpnia, 17:05 Reply
    Sprzedawca jednak nie zawsze przestrzega tych przepisów. Jeżeli komuś zależy na klientach, to będzie o nich dbał.
  3. kozek
    11 sierpnia, 14:58 Reply
    Monitoringiem zostały otoczone sklepy mobilne, które dotychczas działały samowolnie. A to duży plus.
  4. dance
    17 grudnia, 20:44 Reply
    Ja jestem ciekawa, czy wszystkie zmiany dotyczące konsumentów będą dobre dla nas, czy może wręcz przeciwnie.
  5. peter
    19 grudnia, 15:04 Reply
    Chciałbym, żeby chociaż raz prawo konsumenta było całkiem po stronie konsumenta. Niestety większość przepisów nadal jest dla mnie nie zrozumiałych.

Leave a Reply