Jakie zadania wykonuje spółka kapitałowa?

Jakie zadania wykonuje spółka kapitałowa?

Ostatnio dużą uwagą cieszą się w kraju spółki. Przede wszystkim dlatego, że właściciel firmy może wskazać jeden z wielu sposobów na własną działalność. Wśród nich znajdują się spółki kapitałowe. Czym się charakteryzują? Dlaczego warto je otwierać?

Na początek warto wyjaśnić, że spółki kapitałowe (spółki z ograniczona odpowiedzialnością i spółki akcyjne) wciągane są do Krajowego Rejestru Sądowego i posiadają osobowe cechy, niedostępne dla innych typów spółek. Aby uzyskać wpis warto przygotować właściwy formularz, dostarczyć wymagane dokumenty i zostawić w pobliskim sądzie rejonowym.

Cechą najważniejszą spółek kapitałowych jest prawo do zakupu nieruchomości, przedmiotów rzeczowych i materialnych. Poza tym każda tego typu spółka posiada osobowość prawną, zarząd oraz odpowiedzialność za działania podejmowane wspólnie.

Trzeba pamiętać, że spółki kapitałowe funkcjonują zgodnie z Kodeksem spółek handlowych, gdzie znajdują się wszystkie prawa i obowiązki oraz rozwiązania prawne.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czym są tytuły wykonawcze?
Next Kto ma prawo do renty szkoleniowej?

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Ile kosztuje opatentowanie wynalazku?

Każde przedsiębiorstwo, które próbuje wpisać do rejestru patent wie, jak wiele pism należy wypełnić i czasu poświęcić na przekazanie do urzędu. Oprócz podstawowych czynności można dokonać wykupienia praw do wynalazku.

Wiadomości 0 Comments

Rozważania o prawie rodzinnym: między jednością a separacją

Życie rodzinne niesie ze sobą wiele radości, ale także potencjalnych konfliktów i wyzwań. W takich chwilach, gdy harmonia zostaje zakłócona, prawo rodzinne wchodzi do gry, chroniąc prawa i dobro jednostek.

Wiadomości 0 Comments

Rusza druga edycja prestiżowego Konkursu!

Włóż energię w swoją przyszłość! Zostań Finalistą ogólnopolskiego konkursu i wygraj ciekawe nagrody! Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań ma zaszczyt zaprezentować II Ogólnopolski Konkurs Prawa Energetycznego „Prawo z energią”!

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply