Jakie wynagrodzenie otrzymamy w Islandii?
Bardzo często absolwenci szkół wyższych opuszczają kraj w celu otrzymania korzystniejszej pracy poza Polską. Każdy kraj ma inne reguły przyznawania zapłaty za pracę. Teraz opiszemy owe prawa w Islandii.
Podobnie jak w Polsce, przedsiębiorca ma obowiązek wysłania podwładnemu rachunku za wykonaną pracę, na którym scharakteryzuje takie informacje jak:
– dane osobowe pracodawcy i pracobiorcy,
– liczbę przepracowanych dni,
– wartość godzinową za pracę,
– stawkę zapłaty,
– status odprowadzonych składek.
Na Islandii wynagrodzenia wypłacane są co miesiąc, czasami przedsiębiorcy korzystają z tygodniowej formy rozliczeń z pracownikami. Kwoty są przelewane na rachunek bankowy lub osobiście do rąk pracownika.
Odrębnie wygląda sprawa z wysokością świadczenia. Z reguły pracownik przyjmujący się do pracy ustala wysokość pensji indywidualnie z pracodawcą. Są to tak zwane stawki rynkowe i mają zastosowanie w 90 % przypadków. Na wzrost kwoty zarobku wpływa wykształcenie i kwalifikacje zawodowe kandydata. Według zarządzeń związków zawodowych najniższe wynagrodzenie oscyluje w kwocie 1129 euro.
Myśląc o pracy w Islandii nie zapomnijmy wziąć ze sobą wszystkich dokumentów potwierdzających nasze predyspozycje i karierę zawodową. Pozwoli to na ustalenie maksymalnego wynagrodzenia możliwego przy określonym rodzaju pracy.
Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net
You might also like
Jak oblicza się wysokość wynagrodzenia urlopowego?
Osoba świadcząca pracę w ramach umowy o pracę ma prawo do urlopu wypoczynkowego, w trakcie którego pobiera pełne wynagrodzenie. Oznacza to, że wykorzystując dni urlopu otrzymuje wynagrodzenie w takiej samej
Kto kontroluje wypłatę wynagrodzeń?
Jednym z znaczących czynników stosunku pracy jest wynagrodzenie. To elementarne świadczenie powinno być adekwatne do rodzaju pracy, umiejętności i kwalifikacjom zatrudnionego oraz być wypłacane w określonym czasie. Inspekcją tego procesu
Czy praca w Islandii się opłaca?
Turystyka zarobkowa jest coraz bardziej popularna i w zasadzie nikogo już nie dziwi. Polacy bez pracy lubią kraje zachodniej Europy (np. Niemcy, Holandia), które umożliwią im podreperowanie sytuacji materialnej w
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!