Jakie powinności wypełnia doradca podatkowy?
Wielu właścicieli firm, ale także osoby prywatne, posiadają problemy z przyswojeniem wszystkich wytycznych i ustaleń podatkowych. Ilość przepisów, niezrozumiały język, brak wiedzy w temacie sprawiają, że podatnicy nie są w stanie samodzielnie prowadzić swoich finansów. Czy pomocna ręka doradcy podatkowego jest potrzebna?
Stanowisko doradcy podatkowego powstało w związku z potrzebami Polaków. Częste problemy, pytania, wątpliwości i strach przed karami zrodziły ideę powołania kogoś, kto będzie trudnił się doradztwem i wsparciem w sprawach podatkowych.
Zazwyczaj nieświadomi podatnicy proszą o wypełnienie formularza PIT, bowiem jest najważniejszym dokumentem, który przekazuje każdy zatrudniony Polak. Aczkolwiek wachlarz kompetencji jest znacznie większy i obejmuje między innymi prowadzenie ksiąg podatkowych, finansów firmy, udział oraz pomoc w postępowaniu sądowym i administracyjnym oraz przedstawicielstwo w rozmowach z organizacjami państwowymi.
Niestety każdy doradca finansowy wprowadza własny cennik i może pobierać opłaty samodzielnie. Daję to jednak możliwość negocjowania ceny oraz wyboru najlepszej oferty.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Kto nie ma prawa do nadgodzin?
Praca w godzinach nadliczbowych powinna być wykonywana, kiedy skłania do tego podbramkowa sytuacja firmy, np. zakończenie miesiąca, podsumowanie roku, oddanie istotnego zlecenia. Należy jednak wiedzieć, że pracodawca (jeśli nie posiada
Co wchodzi w skład ubezpieczenia społecznego?
Wykonując stosunek pracy względem pracodawcy pracownik objęty jest ubezpieczeniami wchodzącymi w skład pakietu ubezpieczeń społecznych. Zarówno pracodawca, jak i pracownik mają w tym zakresie pewne zobowiązania. Pracownicy podlegający ubezpieczeniom społecznym
Kiedy przyznaje się urlop postojowy?
Nieustający kryzys ekonomiczny oraz indywidualne problemy przedsiębiorców powodują, że ciężko utrzymać płynność materialną. Ciągłe opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzenia czy obniżone pensje to wynik niepewnych notowań giełdowych. Większość korporacji stosuje tzw.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!