Jakie pełnomocnictwa cieszą się popularnością?

Jakie pełnomocnictwa cieszą się popularnością?

Każdy przedsiębiorca lub nawet osoba prywatna może zdecydować, kto będzie występował w obronie jego prywatnych interesów. Czasami sam zainteresowany nie ma czasu i możliwości, żeby zabiegać o swoje prawa. Dobrym rozwiązaniem jest powołanie pełnomocnika, który weźmie na siebie obowiązki i doprowadzi do porządku wszystkie sprawy. Jakie rodzaje pełnomocnictw są obecnie dostępne dla każdego?

Na początek warto wyjaśnić, że pełnomocnikiem może zostać adwokat, radca prawny lub najbliższa rodzina. Wśród bardziej znanych pełnomocnictw można wskazać cztery, które są wskazane i zwykle przynoszą oczekiwane zakończenie sprawy.

Chodzi przede wszystkim o pełnomocnictwo ogólnie (pełnomocnik dostaje pełnię praw do reprezentacji klienta), rodzajowe (pełnomocnik występuje tylko w niektórych sprawach) oraz szczególne (pełnomocnik przejmuje tylko jedną sprawę) oraz procesowe (pełnomocnik reprezentuje klienta w sądach i urzędach publicznych).

Na zakończenie warto dodać, że klient może w każdej chwili wypowiedzieć pełnomocnictwo. Wówczas pełnomocnik traci wszystkie przyznane wcześniej prawa i nie może nadal reprezentować interesów osoby trzeciej.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Kiedy zawiesić działalność gospodarczą?
Next Czy szkolenia e-learningowe są dobre dla pracowników?

You might also like

Kto powinien podpisać umowę agencyjną?

Według ustawy każda umowa agencyjna sugeruje wskazanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do wykonania. Inaczej mówiąc określa reguły pośrednictwa w transakcjach usługowych. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?

Kiedy pracodawca korzysta z umowy na zastępstwo?

Pracodawca ma możliwość zatrudnienia nowego pracownika na czas niedyspozycji innego pracującego już w jego firmie. Współpracę taką reguluje umowa o pracę na zastępstwo. Regulacje zawarte w Kodeksie Pracy w artykule

Czym jest umowa poręczenia?

Wielu wierzycieli, którzy udzielają kredytu, decyduje się na sporządzenie umowy poręczenia. Dokument ten daje gwarancję, że uzyskane pieniądze zostaną oddane przez poręczyciela w sytuacji, gdy zadłużony nie będzie w stanie.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply