Jakie konsekwencje niesie za sobą porzucenie pracy?

Jakie konsekwencje niesie za sobą porzucenie pracy?

W zgodzie z przepisami zatrudniony na podstawie umowy o pracę, który nie ma ochoty kontynuować współpracy, musi wnieść wypowiedzenie i przeczekać umowny czas. Zdarzają się jednak przypadki, w których pracownik porzuca swoją posadę. Czy niesie to za sobą konsekwencje prawne? Jak powinien się zachować kierownik?

Na początku warto powiedzieć, że o porzuceniu mówić należy w momencie, kiedy podwładny nie stawia się w miejscu pracy bez wcześniejszego poinformowania oraz nie argumentuje swojej nieobecności. Jednak nawet absencja nie może być traktowała jednoznacznie.

Najpierw pracodawca musi zbadać powody takiego zachowania, określić szczegóły i na końcu sklasyfikować zachowanie. Jeśli wyjdzie na jaw, że pracownik zatrudnił się w innej korporacji, wtedy można doprowadzić do dyscyplinarnego zwolnienia bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Reasumując, porzucenie pracy ma miejsce w momencie, gdy podwładny od 2 dni roboczych nie powiadomił przełożonego o przyczynach nieobecności. Cała sprawa kończy się zerwaniem współpracy z powodu pogwałcenia zobowiązań pracowniczych.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous W jakim celu powołano sądy polubowne?
Next Kiedy świadek otrzyma zwrot za dojazd?

You might also like

Praca 0 Comments

Na jakie przywileje może liczyć podwładna w ciąży?

Według obowiązujących przepisów nie istnieją ograniczenia zawodowe dla kobiet w ciąży. Oczywiście zadania powinny zostać dobrane do predyspozycji fizycznych oraz wskazówek lekarza. Czy ciężarna podwładna może oczekiwać na ewentualne przywileje?

Kiedy należy sporządzić notatkę urzędową?

W strefie administracyjnej otrzymują zatrudnienie osoby, które zdobyły wymagane wykształcenie i niezbędne doświadczenie. Zajmują różne stanowiska (państwowe lub prywatne) i realizują powierzone czynności zawodowe. Wśród całej listy jest także sporządzanie

Satysfakcja pracowników podstawą sukcesu

Podejmując jakieś działanie, dążymy najczęściej do jasno określonego celu. Gdy uda nam się go osiągnąć, czujemy satysfakcję. W rzeczywistości to właśnie ona stanowi motywator wszelkiego działania. Jeśli nie bylibyśmy bowiem

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply