Jakie dofinansowanie otrzymają aktywne zawodowo osoby niepełnosprawne?
W 2013 roku biznesmeni mogą ubiegać się o wsparcie dla niepełnosprawnych podwładnych. Jest jednak pewien warunek: wynagrodzenie powinno być przelewane bezpośrednio na konto bankowe pracobiorcy.
Jeśli właściciel zakładu pracy przekaże pracownikowi zarobione pieniądze w inny sposób, na przykład osobiście, nie otrzyma wsparcia ze strony Krajowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nieodłączna jest tu aprobata samego zainteresowanego na przesyłanie mu zapłaty w charakteryzowany sposób.
Nie ma konieczności potwierdzania działań realizowania przelewu z wynagrodzeniem co miesiąc. Działania takie zostaną zbadane tylko podczas kontroli spełnienia warunków podczas ubiegania się o pomoc z określonego tytułu.
Kwota dofinansowania jest uzależniona od poziomu płacy minimalnej w Polsce. Dla osób z zaświadczeniem o nieznacznym stopniu niepełnosprawności wynosi ona 40% owego wynagrodzenia. W odrębnych sytuacjach aktywny pracownik może dostawać równowartość krajowej pensji.
Poziom najniższej stawki wynagrodzenia w ubiegłych okresach wzrasta. Do określenia dodatku dla niepełnosprawnych pracobiorców stosuje się jej wartość z ubiegłego roku. W tym roku poniesiono to wynagrodzenie do kwoty 1600 złotych, więc dofinansowanie wzrośnie od pierwszych dni następnego roku.
Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net
You might also like
Kogo dotyczy topgrading?
Duże firmy i korporacje szukają sposobów na podniesienie efektywności i zwiększenie renomy. Aby do tego doszło powinny przyjmować wykwalifikowany i dobrze wykształcony personel. Aczkolwiek w gronie kandydatur trudno znaleźć pracownika
Wszystko o przyznawaniu dodatków funkcyjnych
Każdy pracujący w ramach umowy o pracę dostaje systematycznie wynagrodzenie. Często bazą jest kwota ustalona wstępnie oraz ewentualne świadczenia dodatkowe. Wśród nich jest również dodatek funkcyjny. Komu się należy? Kiedy
Kiedy urlop na żądanie jest niezgodny z prawem?
Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę ma możliwość skorzystania z urlopu na żądanie, czyli wolnego, które nie musi być usprawiedliwiane. Okazuje się, że są momenty, kiedy z przywileju skorzystać
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!