Jakie dofinansowanie otrzymają aktywne zawodowo osoby niepełnosprawne?

W 2013 roku biznesmeni mogą ubiegać się o wsparcie dla niepełnosprawnych podwładnych. Jest jednak pewien warunek: wynagrodzenie powinno być przelewane bezpośrednio na konto bankowe pracobiorcy.

Jeśli właściciel zakładu pracy przekaże pracownikowi zarobione pieniądze w inny sposób, na przykład osobiście, nie otrzyma wsparcia ze strony Krajowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nieodłączna jest tu aprobata samego zainteresowanego na przesyłanie mu zapłaty w charakteryzowany sposób.

Nie ma konieczności potwierdzania działań realizowania przelewu z wynagrodzeniem co miesiąc. Działania takie zostaną zbadane tylko podczas kontroli spełnienia warunków podczas ubiegania się o pomoc z określonego tytułu.

Kwota dofinansowania jest uzależniona od poziomu płacy minimalnej w Polsce. Dla osób z zaświadczeniem o nieznacznym stopniu niepełnosprawności wynosi ona 40% owego wynagrodzenia. W odrębnych sytuacjach aktywny pracownik może dostawać równowartość krajowej pensji.

Poziom najniższej stawki wynagrodzenia w ubiegłych okresach wzrasta. Do określenia dodatku dla niepełnosprawnych pracobiorców stosuje się jej wartość z ubiegłego roku. W tym roku poniesiono to wynagrodzenie do kwoty 1600 złotych, więc dofinansowanie wzrośnie od pierwszych dni następnego roku.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

Previous Praca na etat czy własna działalność gospodarcza?
Next Jakie działania podjąć podczas wypadku w miejscu pracy?

You might also like

Praca 1Comments

Co nowego w praktykach studenckich?

Każda osoba, która podjęła studia zdaje sobie sprawę, że powinna odbywać specjalne praktyki studenckie. Przygotowują do zawodu oraz są pierwszymi doświadczeniami w rozwoju kariery. Jakie nowości szykują się w sposobie

Praca 1Comments

Czy da się uniknąć sporów pracowniczych?

W dowolnym przedsiębiorstwie lub dużej korporacji fundamentem efektywnego działania jest współpraca. Pozwala na zdobywanie celów i pogłębianie więzi. Czasami jednak nie da się nawiązać porozumienia i dochodzi do konfliktów. Jak

W Holandii pracuje 200 tys. Polaków

Holandia jest czwartym najchętniej wybieranym przez emigrantów zarobkowym krajem. Od 2007 roku, kiedy otworzono dla Polaków tamtejszy rynek pracy, liczba wyjeżdżających rośnie. Szacuje się, że jest ich tam ok. 200 tys. Obecnie

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply