Jaką umowę podpisać z biurem rachunkowym?

Jaką umowę podpisać z biurem rachunkowym?

Przedsiębiorcy korzystający z usług biur rachunkowych, powinni zawrzeć umowę współpracy, w której zawrą zasady postępowania w autentycznych wypadkach. Niejednokrotnie konkretne biura mają swoje formularze takich porozumień, nie znaczy to jednak, iż nie mamy możliwości stworzyć własnego wzoru takiej umowy.

Przy prywatnej wersji consensusu należy nieodłącznie nie zapomnieć o dokładnym oznaczeniu stron umowy. Jeśli wnoszącym o dokument jest osoba fizyczna, należy podać jej dane personalne wraz z numerem PESEL. Właściciel firmy natomiast oprócz podstawowych informacji zobowiązany jest podać numer NIP i kserokopie certyfikatu z ewidencji działalności gospodarczej jako część umowy. Ponadto ze strony biura rachunkowego wymaga się potwierdzenie legalności ich działania na rynku polskim.

Najważniejsza jest treść indywidualnej umowy. Oznacza to, iż powinna określać wszelki obszar uprawnień i obowiązków podpisujących umowę. Oprócz tego ogólne procedury odpowiedzialności biura rozliczeniowego za błędy podczas oferowania usług i konkretne kary nałożone przez państwo za nieprzestrzeganie procedur rozliczeniowych.

Dodatkowo umowa powinna zawierać takie elementy jak:

– metoda wypłaty zapłaty za usługi i jej wartość,

– okres obowiązywania współpracy,

– podpisy zainteresowanych.

Złożenie podpisów na dokumencie oznacza zgodę stron na warunki będące treścią umowy. Przyszli klienci biur rachunkowych zobowiązani są przed tym definitywnym krokiem sprawdzić legalność ubezpieczenia konkretnego biura. Jest to bardzo ważne w momencie żądania zadośćuczynienia na pokrycie strat za dane szkody wynikłe z powierzenia obowiązków owej firmie zewnętrznej. Ochrona ta dotyczy zarówno właścicieli firm jak i osoby prywatne.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

Previous Jakie stosunki powinny nas łączyć z szefem?
Next Jak nie pisać listu motywacyjnego?

You might also like

Czy da się wyszukać i przyjąć idealnego pracownika?

Założeniem każdego przełożonego jest pozyskanie idealnego pracownika na wolne miejsce pracy. Żeby jednak wskazać najlepszego kandydata należy wdrożyć kilka najważniejszych zasad, które ułatwią wybór i pomogą w podjęciu właściwych kroków.

Kiedy umowa jest wypowiadana?

Podstawą dowolnej współpracy w relacjach pracodawca-pracownik jest umowa, która wprowadza metody funkcjonowania i omawia sprawy wynagrodzenia oraz ewentualnego wypowiedzenia. W jakich przypadkach konieczne jest zerwanie zawodowych relacji? W jakich sytuacjach

O czym pamiętać przed podjęciem pracy poza Polską?

Wielu Polaków decyduje się na poszukiwanie pracy za granicą. Przede wszystkim nie widzą perspektyw dla siebie i odpowiedniej ścieżki kariery. Najbardziej przyciągają ich pieniądze i chęć szybkiego awansu oraz luksusowego

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply