Jak zmienił się podatek rolny?

Jak zmienił się podatek rolny?

Od obecnego roku wprowadzono nowelizację w podatku rolnym. Chodzi głównie o zmianę przelicznika oraz obniżenie ryzyka. Jak obecnie oblicza się podatek rolny? Na jakiej podstawie sprawdza się aktualny kurs?

Na początek trzeba powiedzieć, że podatek rolny został ustalony w 1984 roku na podstawie odpowiedniej ustawy. Oczywiście z powodzeniem funkcjonuje do dziś, ale cyklicznie zmieniają się zasady przeliczania.

W tym roku rolnik powinien patrzeć na cenę skupu żyta za 11 kwartałów kończąc na poprzednim roku podatkowym. Średnia wartość ogłaszana jest przez Główny Urząd Statystyczny, który prowadzi ankiety i ma potwierdzone dane.

Bezustanne zmiany są potrzebne, aby wykluczyć ryzyko podatkowe i nie wprowadzać zainteresowanych w błąd. Dotychczas pojawiało się wiele komplikacji, ponieważ weryfikowano za krótki okres. Z tego powodu rolnicy pozostawali w niestabilnej sytuacji materialnej oraz musieli regulować nieplanowane koszty.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous W jakich przypadkach VAT nie obowiązuje?
Next W jakiej pracy zarabia się najmniej?

You might also like

Wiadomości 0 Comments

W ubiegłym roku upadło 750 firm

Przyczyną utraty płynności przez firmę często są zarówno zaległości w płatnościach kontrahentów, jak i ryzykowne decyzje inwestycyjne i operacyjne. Rozwiązaniem dla przedsiębiorcy mającego przejściowe problemy finansowe może być odroczenie przez ZUS terminu płatności składek. Urząd zobowiązuje

Wiadomości 0 Comments

Rusza druga edycja prestiżowego Konkursu!

Włóż energię w swoją przyszłość! Zostań Finalistą ogólnopolskiego konkursu i wygraj ciekawe nagrody! Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań ma zaszczyt zaprezentować II Ogólnopolski Konkurs Prawa Energetycznego „Prawo z energią”!

Wiadomości 1Comments

Dlaczego ustawa Wilczka jest uważana za wzór?

Ustawa Wilczka, która została wprowadzona w życie 26 lat temu, wciąż uważana jest za niedościgniony wzór, który prawdopodobnie nigdy nie zostanie osiągnięty ponownie. Była bardzo niewygodna dla władz PRL i

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply