Jak wyrobić elektroniczny podpis?

Jak wyrobić elektroniczny podpis?

Internet stał się w ostatnim czasie źródłem wielu różnorodnych informacji. Dodatkowo ułatwia komunikację, rozwija umiejętności, edukuje i relaksuje. Poza tym jest miejscem nawiązywania współpracy oraz pozyskiwania partnerów biznesowych. Nie raz trzeba przekazywać podpisany dokument. Wiarygodność pisma poprawia podpis elektroniczny. Jak go zdobyć?

Zgodnie z ustaleniami Ministerstwo Gospodarki wydało pozwolenie pięciu firmom na wyrabianie podpisów elektronicznym. Jest to: Krajowa Izba Rozliczeniowa, MobiCert, Enigma S.O.I., Unizeto Technologies oraz Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Tylko wspomniane wyżej firmy mogą nadawać licencjonowany certyfikat potwierdzający autentyczność podpisu elektronicznego. Oferta ma charakter zarobkowy, zatem trzeba zapłacić za uzyskanie podpisu. Koszty zaczynają się od 40 zł za każdy rok, jednak czasami nawet 200 lub 300 zł za podpis z czytnikiem.

Na zakończenie warto powiedzieć, że podpis wydawany jest terminowo. Inaczej mówiąc certyfikat traci ważność po upływie ustanowionego terminu (zwykle 2 lata) i trzeba wnioskować o przedłużenie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Kto pobiera opłaty targowe?
Next W jakim celu ustanawia się wzór przemysłowy?

You might also like

Pomoc prawna 0 Comments

Kiedy wydaje się pełnomocnictwo?

Pełnomocnictwo to dokument sporządzany pisemnie, sporadycznie także ustnie, który ma ogromne znaczenie w trakcie postępowania sądu. Umożliwia pełnomocnikowi reprezentowanie klienta oraz dochodzenie jego praw. Jak wystawia się pełnomocnictwo? Zwykle osoba,

Pomoc prawna 0 Comments

Jak sformułować oświadczenie majątkowe?

Większość polityków, osób na stanowiskach państwowych i samorządowych musi przygotowywać oświadczenia majątkowe. Praktyka pokazuje, że nie wszyscy potrafią odpowiednio je wypełniać. Jakie błędy najczęściej występują w takich dokumentach? Po co

Pomoc prawna 0 Comments

Wszystko o rozprawie oddzielnej

W zgodzie z przepisami sprawa karna prowadzona między firmami odbywa się w tym samym postępowaniu. Bywają jednak przypadki, w których sąd decyduje o rozłączeniu spraw i wtedy ogłasza rozprawy oddzielne.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply