Jak wygląda umowa poręczenia?
Wielu wierzycieli, którzy dają kredyty, podejmuje decyzję o spisaniu umowy poręczenia. Pismo to zapewnia, że pożyczona gotówka zostanie oddana przez poręczyciela w sytuacji, gdy dłużnik nie będzie mógł. Czy rzeczywiście opłaca się podpisywać taką umowę?
Zwykle umowa poręczenia zawierana jest między kredytobiorcą a instytucją bankową. Niejednokrotnie także osoby prywatne lub firmy wybierają takie rozwiązanie, aby chronić się przed możliwymi komplikacjami.
Umowa poręczenia zawierana jest, jeśli dłużnik posiada przynajmniej jednego poręczyciela, który zobowiązuje się do spłacenia kredytu w przypadku problemów finansowych kredytobiorcy. Warto jednak wiedzieć, że wskazanie takiej osoby jest dość trudne i ewentualnego chętnego naraża na spłatę.
Trzeba na zakończenie powiedzieć, że możliwe szkody związane z opóźnieniem w płatnościach może ponieść także poręczyciel. Wybrana osoba musi zatem przemyśleć możliwość wejścia się w rolę poręczyciela, bowiem jest to duże zobowiązanie i zwykle nie kończy się najlepiej.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czym jest umowa poręczenia?
Wielu wierzycieli, którzy udzielają kredytu, decyduje się na sporządzenie umowy poręczenia. Dokument ten daje gwarancję, że uzyskane pieniądze zostaną oddane przez poręczyciela w sytuacji, gdy zadłużony nie będzie w stanie.
Wszystko o umowie uaktywniającej
Od dwóch lat możliwe jest w Polsce zawarcie umowy uaktywniającej. Podpisywana jest między rodzicami a nianią, która deklaruję opiekę i wychowanie małoletniego dziecka na czas określony. Na jakich warunkach zawiązywana
Kto powinien zawierać kontrakty eksportowe?
Duża część polskich właścicieli zawiera kontakt z zagranicznymi firmami, ponieważ upatruje w tym szanse na przychody. Aby transakcje przebiegały w zgodzie z ustaleniami trzeba zawiązać umowę, która zapewni bezpieczeństwo. Czy
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!