Jak wygląda umowa poręczenia?
Wielu wierzycieli, którzy dają kredyty, podejmuje decyzję o spisaniu umowy poręczenia. Pismo to zapewnia, że pożyczona gotówka zostanie oddana przez poręczyciela w sytuacji, gdy dłużnik nie będzie mógł. Czy rzeczywiście opłaca się podpisywać taką umowę?
Zwykle umowa poręczenia zawierana jest między kredytobiorcą a instytucją bankową. Niejednokrotnie także osoby prywatne lub firmy wybierają takie rozwiązanie, aby chronić się przed możliwymi komplikacjami.
Umowa poręczenia zawierana jest, jeśli dłużnik posiada przynajmniej jednego poręczyciela, który zobowiązuje się do spłacenia kredytu w przypadku problemów finansowych kredytobiorcy. Warto jednak wiedzieć, że wskazanie takiej osoby jest dość trudne i ewentualnego chętnego naraża na spłatę.
Trzeba na zakończenie powiedzieć, że możliwe szkody związane z opóźnieniem w płatnościach może ponieść także poręczyciel. Wybrana osoba musi zatem przemyśleć możliwość wejścia się w rolę poręczyciela, bowiem jest to duże zobowiązanie i zwykle nie kończy się najlepiej.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Co napisać w umowie sprzedażowej?
Obecnie w Polsce, wśród zawieranych umów konsumenckich, największą popularnością cieszą się te dotyczące sprzedaży. Przede wszystkim dlatego, że mogą być sporządzane bez obecności notariusza i w zasadzie przez każdego. Jak
Kto powinien podpisać umowę agencyjną?
Według ustawy każda umowa agencyjna sugeruje wskazanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do wykonania. Inaczej mówiąc określa reguły pośrednictwa w transakcjach usługowych. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?
W jakim celu zawiera się umowę faktoringową?
Kryzys ekonomiczny i załamanie gospodarcze spowodowały, że coraz więcej firm zaciąga pożyczki i posiada ogromne długi. W wielu sytuacjach odzyskanie pieniędzy od upadającego kontrahenta jest w zasadzie niemożliwe. Z tego
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!