Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?
Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które otwiera nabór na wybrane stanowisko, przygotowuje rozmowę rekrutacyjną. Sposób sprawdzania wiedzy i umiejętności zależy od dokładnie omówionych oczekiwań pracodawcy. Większość pytań i schematów powtarza się praktycznie zawsze. Czego musi się spodziewać kandydat? Jak przygotować się do spotkania?
Na wstępie warto powiedzieć, że celem każdej rekrutacji jest podstawowa weryfikacja. Zwykle analizuje się zgodność dokumentów aplikacyjnych z prawdą, ocenia charakter i komunikację.
Zazwyczaj kierownik pyta o wykształcenie, ukończone szkolenia, dotychczasowe miejsca pracy, przyczyny złożenia aplikacji właśnie tutaj, ambicje i marzenia zawodowe, predyspozycje do pracy na wybranym etacie. Oprócz zdarzeń z przeszłości kandydata bada się sposób odpowiedzi na pytania, asertywność, odporność na stres, pracę w grupie, wady i zalety oraz inteligencję i logikę działania.
Reasumując, rekrutacja ocenia czy kandydat powinien zajmować wolne stanowisko w firmie oraz kto zaaklimatyzuje się na nim dość szybko. Często o wyborze decyduje pierwsze wrażenie, a nie przedstawione referencje i wykształcenie.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
O czym pamiętać przy pisaniu służbowych mejli?
Korzystanie z poczty elektronicznej to obecnie podstawa funkcjonowania firmy. Większość problemów załatwia się za pośrednictwem wiadomości e-mail, aby zaoszczędzić czas na telefony czy spotkania. Jak porozumiewać się z klientami, wspólnikami
Kto powinien przeprowadzić spotkanie biznesowe?
Każda szanująca się firma, która przyjmuje wielu pracowników musi organizować cykliczne spotkania biznesowe. Są niezbędne do dobrego funkcjonowania korporacji, usuwania błędów i niwelowania problemów. Jakie tematy omawia się na zebraniach?
Czego dotyczą spory zbiorowe?
Rozbudowane firmy lub duże przedsiębiorstwa zatrudniają setki pracowników. Praktycznie zawsze pracodawca porozumiewa się z kadrą za pośrednictwem rady pracowniczej, która organizowana jest na podstawie wniosku zatrudnionych. Wielokrotnie nie da się
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!