Jak wybrać najlepszy kurs księgowy
Zawód księgowego jest bardzo wymagający. To nie tylko duża odpowiedzialność przy rozliczaniu firmy, ale też potrzeba nieustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Stale zmieniające się przepisy wymagają korzystania z różnego rodzaju dostępnych szkoleń i kursów. Jednak nie oferują one takiego samego zakresu wiedzy, a na rynku jest ich bardzo dużo, jak więc wybrać najlepsze szkolenie?
Każdy księgowy musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu rachunkowości. Kompetencje do wykonywania tego zawodu daje ukończona szkoła średnia lub odpowiedni kierunek studiów. Zwykle jednak ta wiedza nie wystarcza by być kompetentnym w tym zawodzie. Księgowi potrzebują kilka razy do roku aktualizować swoją wiedzę, stąd tak duża popularność kursów dla księgowych.
Kursy dla księgowych często poszukiwane
Rynek szkoleniowy to jeden z prężniej rozwijających się sektorów. Firmy oferujące różnego rodzaju kursy pojawiają się jak grzyby po deszczu i dają bardzo wiele możliwości. Proponują różnorodne kursy księgowości, rachunkowości, czy też kadr i płac. Niektóre z nich można zrobić w sposób ekspresowy, inne są nieco dłuższe czy też bardziej specjalistyczne. Trudno zatem o wybór najlepszego dla siebie kursu, zwłaszcza, że większość firm szkoleniowych prezentuje zbliżoną do siebie ofertę oraz posługuje się podobnymi hasłami promującymi.
Wybór odpowiedniego kursu nie jest zatem łatwy, aby znaleźć właściwy kurs księgowy, trzeba wziąć pod uwagę kilka, niezwykle ważnych czynników. Główne kryterium dobrego szkolenia to czas. Zwykle w czasie ekspresowych kursów nie zostanie przekazana dogłębna wiedza z danego zagadnienia. Zwłaszcza w zakresie zmiany przepisów, które trzeba gruntownie poznać i przeanalizować. W księgowości bardzo ważne jest zdobycie kompendium wiedzy z danej dziedziny, czy to prawa podatkowego, czy przepisów dotyczących podatku VAT. Warto zatem szukać kursy jak najbardziej zaawansowanego o odpowiednio dużej ilości godzin.
Poziom zaawansowania jest istotnym kryterium
Ważnym kryterium jakie zwykle bierze się pod uwagę jest cena kursu. Niestety często tańsze szkolenia oferują niską jakość wiedzy. Rzadko jest on satysfakcjonujący i zapewnia gruntowne wiadomości. Zdarza się również, że w cenę kursu nie są wliczone materiały, które trzeba zapewnić sobie samemu. Zwykle te naprawdę specjalistyczne i profesjonalne są droższe, ale wszystko zależy również od tego, kto płaci za dane szkolenie. Na niektóre kursy dostępne są dofinansowania, warto więc poszukać takiej oferty.
Wybierając szkolenie księgowe trzeba również wziąć pod uwagę program komputerowy, na jakim będzie ono prowadzone. Warto się dowiedzieć, czy na danym kursie nie trzeba posiadać swojego sprzętu wyposażony w jeden z popularniejszych programów księgowych jak Płatnik czy Optima. Zwykle zakup takiej licencji może wiązać się z dodatkowymi kosztami, które też trzeba wziąć pod uwagę.
O jakości kursu świadczy przede wszystkim kompetentna kadra, która go organizuje. Warto dowiedzieć się jak najwięcej o danej firmie przed podpisaniem z nimi umowy. Zwykle znane i sprawdzone instytucje szkoleniowe, takie jak www.szkoly.gowork.pl posiadają świetnie wyszkolonych instruktorów, przez co cieszą się dobrą opinią oraz renomą na rynku.
You might also like
Polski system podatkowy nie przyciąga zagranicznych inwestorów
Polski system podatkowy nie tworzy klimatu, który mógłby zachęcić inwestorów zagranicznych do inwestycji – przekonuje Andre Helin, prezes BDO Polska. Międzynarodowe badania i rankingi wskazują, że polski system fiskalny stanowi jedną z głównych przeszkód w prowadzeniu
Wprowadzanie systemu HACCP – od tego należy zacząć!
Wprowadzenie systemu HACCP – systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli nie jest zadaniem łatwym. Trudność jego wdrożenia wzrasta z chwilą, kiedy osoba odpowiedzialna za prawidłowe wprowadzenie systemu musi współpracować
Jednostka notyfikowana ocenia zgodność Twoich produktów
Wprowadzenie produktów na rynek wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie jest zadaniem łatwym. Producent zanim zacznie dystrybucję towarów w kraju i na świecie musi poddać je procedurze oceny zgodności
2 komentarze
mrio
01 lutego, 07:46jeży
04 lutego, 17:08