Jak ubierają się Europejczycy na spotkania biznesowe?
Jeśli chodzi dobór garderoby do pracy Polacy coraz więcej uwagi i pieniędzy przeznaczają na zadbanie o swój ubiór. Zgodnie z oceną specjalistów w kwestii gustu należymy do grupy tych lepiej dobierających ubiór do okoliczności. A jak wypadamy w porównaniu z innymi nacjami europejskimi?
Francuzi niewątpliwie cechują się dużą elegancją, chociaż młodsze pokolenie obecnie ubiera się z wystudiowaną nonszalancją. Ponadto, u Francuzów kwestią kluczową w doborze ubioru jest region, z którego pochodzą. Na przykład osoby pochodzące z południa nie przyjdą na spotkanie służbowe w garniturze ani krawacie, lecz wybiorą mniej formalny strój. W odróżnieniu do nas, Francuzi nie przywiązują w ogóle wagi do dodatków, ale uwielbiają nosić markową biżuterię również panowie.
Nasi zachodni sąsiedzi zasadniczo trzymają się klasycznego, biznesowego dress-codu. Stosować się muszą w szczególności panie, którym nie wolno zakładać ubrań za bardzo odsłaniających nogi czy dekolt. Nie jest wskazany mocny makijaż oraz buty na obcasie powyżej 6 cm. Jako naród poukładany podczas spotkań służbowych czy rozmów kwalifikacyjnych również w stosunku do innych mają oczekiwania względem odpowiedniego ubioru.
Po przeciwnych stronach stoją Włosi i Holendrzy. Tych pierwszych od razu można rozpoznać po gustownym ubiorze i perfekcyjnie dobranych dodatkach, z kolei dla Holendrów cechuje luźny styl, więc na spotkanie służbowe założą raczej dżinsy i koszulkę.
W Polsce uważa się, że w trakcie pracy czy spotkania służbowego strój ma być zgodny z charakterem firmy, którą reprezentujemy, a także czysty oraz odpowiedni do realizowanych przez nas czynności.
Joanna Walerowicz
www.gazetaprawo.net
You might also like
Dlaczego kobiety nieczęsto zostają menadżerami?
Zgodnie z opinią Polskiego Rejestru Długów kobiety muszą przezwyciężyć o wiele więcej barier niż mężczyźni w drodze do awansu. Dlatego też nie zawsze wysoko wykształcone, inteligentne i wszechstronne Polki wykonują
Dlaczego przedsiębiorcy zakładają spółki z o.o.?
Zgodnie z przepisami celem założenia spółki jest zorganizowanie działalności gospodarczej o dowolnym charakterze. Zwykle funkcjonuje w ramach umowy między członkami lub ustalonego wspólnie statutu. To właściciele decydują o sposobie pielęgnowania
Rozmawiasz o pracy? To błąd!
Komu nie zdarzyło się po pracy ponarzekać na szefa, klienta czy kolegę zza biurka? Dzielenie się z innymi biurowymi opowieściami może jednak wpędzić nas w poważne kłopoty. Sprawdź jak mówić
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!