Jak sekretarka przygotowuje delegację?
Sekretarka to często prawa ręka kierownika. Załatwia większość jego interesów i organizuje sprawy formalne tak, aby wszystko odbywało się w zgodzie z planem i w wyznaczonym czasie. Jakie jeszcze obowiązki ciążą na sekretarce? Jak powinna przeprowadzić delegację dla swojego przełożonego?
Zazwyczaj standardowa umowa stanowi, że wśród powinności sekretarki znaleźć można organizację pracy biura, zapisywanie spotkań, obsługa klientów oraz przygotowywanie wyjazdów służbowych. Ostatnia pozycja z listy wymaga wiele umiejętności i niejednokrotnie logistyki.
Warto wyjaśnić, że często delegacje to kilkudniowe wyjazdy za granicę na konferencje, sympozja, targi lub rozmowy z klientami. Dobrze zorganizowany wyjazd powinien odbywać się spokojnie i bez kłopotów z transportem czy wyżywieniem.
W rzeczywistości sama delegacja to przede wszystkich zakupienie biletów lotniczych w obie strony, zamówienie hoteli oraz jedzenia i transportu na miejscu. Oprócz tego istotne jest przygotowanie kolejności spotkań oraz materiałów, które ułatwią kontakty biznesowe.
Zdarza się, że prezes lub przełożony prosi o wskazanie rangi każdego spotkania, powodu oraz miejsca i czasu. Sekretarka powinna zatem przygotować całościowy wykaz, który jest racjonalny i możliwy do zrealizowania.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Jaką umowę podpisać z biurem rachunkowym?
Przedsiębiorcy korzystający z usług biur rachunkowych, powinni zawrzeć umowę współpracy, w której zawrą zasady postępowania w autentycznych wypadkach. Niejednokrotnie konkretne biura mają swoje formularze takich porozumień, nie znaczy to jednak,
Kiedy można skorzystać z tacierzyńskiego?
Tacierzyńskie wprowadzono jakiś czas temu, aby ojciec także mógł uczestniczyć przy porodzie i opiece nad noworodkiem w początkowych tygodniach życia. To dobre rozwiązanie, gdyż rozkłada obowiązki rodzicielskie na prawnych opiekunów
Komisja Europejska upraszcza przepisy dla firm
Obecnie przedsiębiorstwa otwierające swoją działalność powinny respektować prawa i przepisy krajowe oraz powinności i ustalenia UE. Niestety ilość ustaw jest ogromna, że tak naprawdę niemożliwe jest poznanie wszystkich i zastosowanie
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!