Jak rozpoznać wypalenie zawodowe?

Jak rozpoznać wypalenie zawodowe?

Duża część stanowisk pracy powoduje, że zatrudniony jest przemęczony, zestresowany i ciągle nerwowy. Narastająca presja, poczucie odpowiedzialności za niepowodzenia i nagany wywołują depresję i załamanie. To początek wypalenia zawodowego. Jak się objawia? Czy da się tego uniknąć?

Po pierwsze trzeba wyjaśnić, że każdy człowiek potrzebuje spokoju i wolności działania. Ciągłe delegowanie obowiązków, surowa krytyka i brak właściwego wynagrodzenia demotywują.

Jeśli pracodawca jest zbyt uparty, krzyczy i wymaga niemożliwego warto zastanowić się nad zmianą posady. Pozostawanie w takich warunkach przez dłuższy czas buduje niechęć do kontynuowania kariery i wypalenie.

Aby uniknąć nieprzyjemnych komplikacji warto zmienić myślenie, nie przejmować się przesadnie bezpodstawnymi uwagami, uprawiać sport oraz spotykać się z najbliższymi. Odzyskanie przyjemności, chwil relaksu i odstresowanie są bardzo ważne. Jedynie spokój i poczucie własnej wartości skłaniają do dalszego życia.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Portale społecznościowe a poszukiwanie zatrudnienia
Next Mądry Polak przed szkodą, czyli warto ubezpieczyć mieszkanie zawczasu

You might also like

Studia dają pracę, ale niekoniecznie w zawodzie

Młodzi ludzie nie wierzą w moc dyplomu, ale pracują nie tylko dla pieniędzy- wynika z raportuAKTYWNI+, Młodzi Polacy na rynku pracy, przygotowanego przez Gumtree we współpracy z partnerami: firmą Grafton

10 sposobów na dobrą atmosferę w pracy

Sukces w pracy zależy nie tylko od zaangażowania, talentu czy ambicji pracownika. Wpływa na to również życzliwe otoczenie biurowe, w którym ludzie się lubią, szanują i wspierają. Jeśli choć jedna

Ile wolnych od pracy dni w 2014?

W zgodzie z ustaleniami każdego roku ogłasza się dni ustawowo wolne od obowiązków służbowych. Ze względu na to, że obecny rok kończy się już wkrótce warto sprawdzić, jak układa się

2 komentarze

  1. Milena
    01 września, 17:37 Reply
    Wypalenie zawodowe to dość powszechny problem, ale niestety często do tego doprowadza pracodawca. A pracodawca powinien wspierać pracownika i dbać, żeby przychodził w uśmiechem na twarzy do pracy.
  2. akcentt
    31 stycznia, 11:20 Reply
    Moim zdaniem jeżeli już ktoś ma dość pracy i nawet nie ma ochoty wstawać z łózka do niej to już wypalenie zawodowe.

Leave a Reply