Jak przedsiębiorstwo może obniżyć opłaty za prąd?
Koszty wykorzystywania energii elektrycznej rosną nieustannie i prawdopodobnie tendencja ta pozostanie bez zmian. Nie powinien zatem dziwić fakt, że wielu przedsiębiorców szuka oszczędności i próbuje obniżać opłaty za prąd. Jak właściciele muszą zmniejszać zużycie energii? Jakie rozwiązania przyniosą niższe rachunki?
Oszczędzanie należy rozpocząć od diagnozy, w których miejscach zużycie prądu jest największe. Innymi słowy konieczne jest wskazanie przyczyn astronomicznych rachunków. Nie można także pomijać przypadków, w których teoretycznie nie da się znaleźć innego rozwiązania.
Dość często przedsiębiorcy wskazują serwerownie lub linie produkcyjne, urządzenia w biurze, sprzęty elektroniczne, klimatyzację oraz oświetlenie pomieszczeń. Każdy z przywołanych przykładów ma mniejszy lub większy wkład w ostateczną kwotę na rachunku, dlatego redukcji szukać należy wszędzie.
Oznacza to, że sprzęty biurowe mogą pozostawać włączony tylko wtedy, gdy to nieuniknione lub ktoś z nich korzysta. Istotne jest wyłączanie sprzętu w godzinach nocnych lub w momencie braku aktywności. Oświetlenie powinno być dopasowane do charakteru pracy, a żarówki energooszczędne. Klimatyzację natomiast należy rozbudować i dołączyć termostat, a ogólną instalację w limity poboru.
Aby zmniejszyć opłaty eksploatacyjne trzeba wprowadzić większość zasad recyclingu i ekologii. Warto zatem szanować papier, segregować śmieci, mądrze gospodarować energią elektryczną oraz wodą. Zmiana dotychczasowych norm w firmie może wpłynąć na gromadzenie dużych oszczędności.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Wszystko o przyznawaniu dodatków funkcyjnych
Każdy pracujący w ramach umowy o pracę dostaje systematycznie wynagrodzenie. Często bazą jest kwota ustalona wstępnie oraz ewentualne świadczenia dodatkowe. Wśród nich jest również dodatek funkcyjny. Komu się należy? Kiedy
Co pracodawca sprawdza na rozmowie kwalifikacyjnej?
Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które prowadzi nabór na wybrane stanowisko, organizuje rozmowę rekrutacyjną. Metoda sprawdzania wiedzy i umiejętności zależy od umownych oczekiwań pracodawcy. Wiele zadań i testów powtarza się prawie zawsze.
Młodzi na rynku pracy – kariera zaczyna się od stażu
Z roku na rok rośnie zainteresowanie polskich pracodawców stażystami i praktykantami. W 2014 r. portal Pracuj.pl opublikował ponad 7,9 tys. takich ogłoszeń. Najczęściej firmy szukały kandydatów do działów związanych z
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!