Jak przedsiębiorstwo może obniżyć opłaty za prąd?
Koszty wykorzystywania energii elektrycznej rosną nieustannie i prawdopodobnie tendencja ta pozostanie bez zmian. Nie powinien zatem dziwić fakt, że wielu przedsiębiorców szuka oszczędności i próbuje obniżać opłaty za prąd. Jak właściciele muszą zmniejszać zużycie energii? Jakie rozwiązania przyniosą niższe rachunki?
Oszczędzanie należy rozpocząć od diagnozy, w których miejscach zużycie prądu jest największe. Innymi słowy konieczne jest wskazanie przyczyn astronomicznych rachunków. Nie można także pomijać przypadków, w których teoretycznie nie da się znaleźć innego rozwiązania.
Dość często przedsiębiorcy wskazują serwerownie lub linie produkcyjne, urządzenia w biurze, sprzęty elektroniczne, klimatyzację oraz oświetlenie pomieszczeń. Każdy z przywołanych przykładów ma mniejszy lub większy wkład w ostateczną kwotę na rachunku, dlatego redukcji szukać należy wszędzie.
Oznacza to, że sprzęty biurowe mogą pozostawać włączony tylko wtedy, gdy to nieuniknione lub ktoś z nich korzysta. Istotne jest wyłączanie sprzętu w godzinach nocnych lub w momencie braku aktywności. Oświetlenie powinno być dopasowane do charakteru pracy, a żarówki energooszczędne. Klimatyzację natomiast należy rozbudować i dołączyć termostat, a ogólną instalację w limity poboru.
Aby zmniejszyć opłaty eksploatacyjne trzeba wprowadzić większość zasad recyclingu i ekologii. Warto zatem szanować papier, segregować śmieci, mądrze gospodarować energią elektryczną oraz wodą. Zmiana dotychczasowych norm w firmie może wpłynąć na gromadzenie dużych oszczędności.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Jak poprawnie wypełnić świadectwo pracy pracownika?
W momencie, kiedy pracownik zostanie zwolniony lub osobiście złoży wypowiedzenie, musi po zakończeniu współpracy, uzyskać świadectwo pracy. Ważne, aby zawierało wiele ważnych wiadomości. Jakich? Wszystkie obiekcje rozwiewa zapis widniejący w
Czym zajmuje się inspektor pracy?
Najważniejszym obowiązkiem inspektora pracy jest sprawdzanie firmy w odniesieniu do respektowania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przestrzegania prawa pracy. Kontrola prowadzona jest losowo lub na podstawie powiadomienia. Jakie mandaty
Krótszy dzień pracy – eksperyment czy przyszłość?
Bez pracy nie ma kołaczy, znamy to zdanie od dziecka. Jednak w dzisiejszych czasach większość osób zapracowuje się, czasem nawet poświęca na pracę swój czas prywatny. Osiem godzin w biurze
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!