Jak pracuje Rzecznik Ubezpieczonych?
Rzecznik Ubezpieczonych działa, aby chronić interesy pokrzywdzonych oraz wspierać w sprawach nietypowych i teoretycznie bez wyjścia. Jakie jeszcze zadania należą do Rzecznika? Kto może prosić go o ratunek?
Na liście zobowiązań Rzecznika Ubezpieczonych za podstawę uważa się przyjmowanie opinii, skarg, pism oraz zażaleń na funkcjonowanie firm lub zakładów ubezpieczeniowych. Analizuje zgłoszone problemy, ale zwykle rozwiązuje te bardziej poważne, które potrzebują natychmiastowej interwencji.
Najbardziej popularne nieprawidłowości dotyczą nieodpowiedniego funkcjonowania firm ubezpieczeniowych, które nie wywiązują się z założeń umowy, nie rozwiązują spraw, nie przekazują potrzebnych dokumentów. Mniej rozpowszechnione są sytuacje, w których błędnie zawarto umowę lub za późno uiszczono składki ubezpieczeniowe.
Aby proces sprawdzający przebiegał szybko w piśmie warto przedstawić istotne wiadomości, załączyć dokumenty sprawy, tj. dane personalne, adres firmy ubezpieczeniowej, ksero umowy, numery oraz omówić swoje przeżycia i utrudnienia w rozwiązaniu problemu.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!