Jak pracodawca podchodzi do rekrutacji?
Rekrutacja to wyjątkowo stresujący okres dla aplikującego, ale także pracodawcy. Szukanie rzetelnego i idealnego pracownika nie są takie proste. Aby znaleźć mądrego i wyszkolonego specjalisty trzeba przeprowadzać rozmowę kilkakrotnie. Jak cały proces wygląda z perspektywy zatrudniającego?
Dla większości firm, oprócz umiejętności merytorycznych, znaczenie ma charakter i osobowość. Na wagę złota jest otwartość, komunikatywność, umiejętność pracy w grupie, odpowiednie podejście do powierzanych obowiązków, elokwencja i kreatywność.
Można uznać, że procedura kwalifikacyjna weryfikuje odporność na stres, sens odpowiedzi na zadawane pytania oraz cechy, które będą potrzebne w codziennej pracy. W związku z tym, aby odnieść sukces w czasie rekrutacji, warto pozbyć się napięcia i spróbować przedstawić swoje prawdziwe oblicze. To jedyna metoda na zapunktowanie i mniejsze prawdopodobieństwo, że przyszła praca nie okaże się ciekawa.
Podsumowując, oprócz kwestii formalnych i oczywistych warunków zatrudnienia, pracodawca stara się pozyskać osoby, które wzbudziły dużą sympatię i prognozują na przyszłość.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Wszystko o mediacji
Procedura mediacyjna od wielu lat traktowana jest jako metoda rozwiązywania konfliktów i problemów, na końcu której zawsze osiąga się kompromis. Często także sąd proponuje przeprowadzenie spotkania mediacyjnego, aby zakończyć nieporozumienie.
Jaki urlop przysługuje pracownikowi zatrudnionemu na część etatu?
Przedsiębiorca ma styczność z licznymi przeszkodami związanymi z prowadzeniem firmy. Jednym z nich jest wyliczenie urlopu wypoczynkowego dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze godzin pracy. Wedle zasad płynących z Kodeksu
W jakim celu uruchamia się platformy e-learningowe dla zatrudnionych?
Na przestrzeni ostatnich lat nastąpił poważny rozkwit możliwości szkoleniowych. Z biegiem czasu powstaje wiele łatwych i interesujących sposobów na przekazywanie wiedzy i nowych umiejętności. Wśród nich wymienić należy e-learning, który
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!