Jak poradzić sobie z trudnymi klientami?
Fundamentalnym zadaniem aktywnej zawodowo sekretarki jest przyjmowanie klientów i chętnych do współpracy kontrahentów. Wiele rozmów toczy się przez telefon, ale czasem mają miejsce bezpośrednie wizyty w siedzibie firmy. Zwykle konwersacja jest spokojna, ale zdarzają się nerwowi i agresywni klienci. W jaki sposób sobie z nimi radzić? O czym pamiętać w trudnych przypadkach?
Każdy przedsiębiorca, który potrzebuje sekretarki, zwraca uwagę na elokwencję, kulturę osobistą, inteligencję, reakcję na stres i pewność siebie. To istotne w kontakcie z trudnymi i problematycznymi klientami, którzy przysparzają wiele komplikacji.
Aby uniknąć nieprzyjemnej kłótni należy wprowadzić w życie kilka skutecznych rad. Przede wszystkim nie podnosić głosu, ponieważ wpływa to niekorzystnie na całą rozmowę i dodatkowo pobudza klienta. Oprócz tego należy zachowywać się spokojnie, nie pokazywać zdenerwowania, a tym bardziej strachu. Nawet w skrajnych sytuacjach nie można ulec prowokacji, do końca pokazać klasę i słownictwo na najwyższym poziomie.
Jeśli kontrahent będzie się przesadnie awanturował można poprosić o pomoc ochronę lub zadzwonić po policję, która wyjaśni sprawę i szybko uspokoi niechcianego gościa.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Co nas naprawdę motywuje? Cztery zaskakujące fakty
„Jak osiągnąć sukces?” to pytanie, które powtarzamy sobie coraz częściej. Jednocześnie zastanawiamy się skąd czerpać motywację i siłę napędową do pracy. Odpowiedź nie jest oczywista. Wciąż istnieje bowiem kilka faktów
Kto reprezentuje spółkę jawną?
Zgodnie z prawem spółka jawna to organizacja pozbawiona prawnych prokurentów. W związku z tym zadania te sprawują wszyscy wspólnicy. Bycie reprezentantem danej instytucji obejmuje zawiązywanie umów z innymi podmiotami gospodarczymi.
Kto kontroluje przestrzeganie Kodeksu Pracy?
Sprawozdania Centralnego Inspektoratu Pracy pokazują jasno jakie przepisy nie są przestrzegane przez polskich przedsiębiorców wobec pracobiorców. W kraju odbywa się średnio 90 tysięcy kontroli u 70 tysięcy firm rocznie. Niestety
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!