Jak ograniczyć waśnie między zatrudnionymi?

Kłótnie i spory są normalnym procesem, który zachodzi w większych grupach społecznych. Odmienne przekonania, różne doświadczenia i predyspozycje sprawiają, że pracownicy mają różne zdanie na zawodowe tematy. Jednak na granicy spokoju wspólnego musi stać przełożony, który sprawnie zapanuje nad sytuacją. Jak dbać o interesy zatrudnionych?

Na początek trzeba poznać podłoże kłótni. Jeśli dotyczy kwestii zawodowych, wówczas ingerować musi pracodawca. Natomiast w kwestii sporów osobistych sprawa musi zostać rozstrzygnięta poza miejscem pracy lub załatwiona tak, żeby nie działała niekorzystnie na atmosferę wśród pracowników.

Dobry kierownik powinien zabiegać o szybkie i sprawne niwelowanie kłótni oraz możliwie często zapobieganie. Zawsze działającym wyjściem jest prowadzenie spotkań integracyjnych, grupowych szkoleń, wyjazdów oraz delegacji.

Reasumując, każdy konflikt może zostać rozwiązany bezboleśnie i bez szkody dla jednostki. Warto, aby przełożony do końca zachował bezstronność i nie popierał żadnej strony. Obojętna postawa zrodzi szacunek i nie wpłynie na stosunki z konkretnymi pracownikami.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czym charakteryzuje się tutoring?
Next Czym jest umowa poręczenia?

You might also like

Ile trwa urlop macierzyński w Polsce?

Rząd Polski coraz częściej mówi o problemie niżu demograficznego w kraju. Aby młodzi rodzice mogli nie ponosić części kosztów związanych z opieką nad niemowlęciem, wydłużono okres wychowawczy. Od tego roku

Zasady działania stażu unijnego

Problemy ze zdobyciem stanowiska dotyczą większości młodych ludzi. Nawet dobre studia nie zapewniają atrakcyjnej i ciekawej pracy. Z pomocą przychodzą staże unijne. Czym się charakteryzują? Na jakich zasadach są przeprowadzane?

Co pracodawca sprawdza na rozmowie kwalifikacyjnej?

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które prowadzi nabór na wybrane stanowisko, organizuje rozmowę rekrutacyjną. Metoda sprawdzania wiedzy i umiejętności zależy od umownych oczekiwań pracodawcy. Wiele zadań i testów powtarza się prawie zawsze.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply