Jak obsłużyć awanturującego się klienta?

Jak obsłużyć awanturującego się klienta?

Najważniejszym zadaniem każdej sekretarki jest obsługiwanie klientów i zainteresowanych wspólnych interesów kontrahentów. Wiele rozmów odbywa się przez telefon, jednak od czasu do czasu zdarzają się bezpośrednie spotkania w biurze przedsiębiorstwa. Zwykle konwersacja odbywa się spokojnie, ale zdarzają się nerwowi i burzliwi klienci. W jaki sposób sobie z nimi radzić? O czym pamiętać w takich sytuacjach?

Każdy przedsiębiorca, który poszukuje sekretarki, patrzy na elokwencję, kulturę osobistą, inteligencję, reakcje na stres i asertywność. To ważne w kontakcie z trudnymi i kłopotliwymi klientami, którzy przysparzają wielu problemów.

Aby zapobiec nieprzyjemnej kłótni warto wprowadzić w życie kilka istotnych rad. Po pierwsze nie krzyczeć, bo wpływa niekorzystnie na tok rozmowy i dodatkowo irytuje klienta. Poza tym należy zachować spokój, nie pokazywać podenerwowania, a tym bardziej lęku. Nawet w skrajnych przypadkach nie można dać się sprowokować, do końca zachować klasę i słownictwo na wysokim poziomie.

Jeśli klient okaże się zbyt nachalny można poprosić ochronę lub zadzwonić po policję, która załatwi sprawę i szybko wyprosi kontrahenta.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Ile wolnych od pracy dni w 2014?
Next Wszystko o oświadczeniach majątkowych

You might also like

Czy kobiety powinny zajmować kierownicze posady?

Wiele lat funkcjonuje stereotyp, że perfekcyjnie na stanowiskach kierowniczych sprawdzają się panowie. To oni błyszczą wykształceniem, pewnością siebie, dużym zaangażowaniem i całą listą pozostałych umiejętności. Ostatnio pogląd ten stracił popularność.

Praca 1Comments

Kiedy można odwołać lub przerwać urlop pracownika?

Na podstawie art. 152 Kodeksu Pracy każdy pracownik pracujący na podstawie umowy o pracę ma prawo do urlopu wypoczynkowego. Ściślej mówiąc ma prawo do płatnego i corocznego wypoczynku. Mimo to,

W jakim celu powołano Polską Klasyfikację Działalności?

Polska Klasyfikacja Działalności (PKD) powstała 3 lata temu na wyraźną prośbę Organizacji Narodów Zjednoczonych we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Posługuje się kodami do określania specyfiki przedsiębiorstwa. Po co powołano PKD?

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply