Jak napisać umowę dla spółki cywilnej?

Jak napisać umowę dla spółki cywilnej?

W grupie wielu typów działalności dostępnych na krajowym rynku dużą popularnością cieszy się spółka cywilna. Nie ma osobowości prawnej oraz żadnej własności. To wspólnicy wyrokują o jej losach oraz wprowadzają ewentualne decyzje. Jak przygotować umowę dla takiej spółki? O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim należy wyjaśnić, że fundamentem bytowania dowolnego przedsiębiorstwa jest umowa. Umieszczone są w niej najważniejsze informacje, cele biznesowe, dane właściciela lub członków, statusy, adresy oraz zasady działania w momencie wystąpienia różnych sytuacji.

Zazwyczaj dokument powstaje z pomocą notariusza, gdyż początkującym przedsiębiorcom brakuje wiedzy i umiejętności niezbędnych do wygenerowania pisma. W zależności od potrzeb może przyjąć formę pisemną lub elektroniczną.

W czasie tworzenia umowy należy pamiętać, aby umieścić dane personalne oraz miejsca zamieszkania wspólników, nazwę oraz lokalizację spółki, kapitał zakładowy, powód założenia działalności, branżę oraz zakres proponowanych usług. Dodatkowo ważne jest posiadanie oświadczeń oraz podpisów.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jak karać właścicieli, którzy posiadają nielegalne oprogramowania?
Next Czy UE dba o zwolnionych z pracy?

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Jak zreformowano podatek akcyzowy?

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Polska zmuszona była wdrożyć zmiany w ustawie o podatku akcyzowym po wygaśnięciu okresu przejściowego. Dlatego też 1 listopada tego roku wprowadzono w życie nowe, zmienione przepisy.

Wiadomości 1Comments

2015 rokiem zmian dla kredytobiorców

W nowym roku kredytobiorcy muszą liczyć się z istotnymi zmianami. Wśród nich, zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego, zmienia się minimalna wysokość wkładu własnego oraz strategia prowadzenia działalności w obszarze

Wiadomości 0 Comments

Zapowiadane zmiany w OFE mogą ograniczyć poziom długu publicznego i poprawić kondycję sektora finansów publicznych

Przekazanie funduszy z OFE do III filara i Funduszu Rezerwy Demograficznej – nowa koncepcja Ministerstwa Rozwoju – oznacza likwidację II filara w obecnej formie. Na zmianie mogą zyskać IKE i IKZE, na których jak

1 Comment

  1. Aneta
    11 września, 19:17 Reply
    Ja do pisania wszelkich umów to nie rwała bym się, bo po pierwsze nie umiem, a po drugie: bałabym się, że coś źle napiszę. Wszelkie umowy i papiery najlepiej jest pisać w obecności np. prawnika.

Leave a Reply